Aktualności

Bezpieczeństwo od 150 lat. Ponad 200.000 klientów na całym świecie.

Certyfikowane w VdS bezpieczeństwo sejfów i szaf na broń dzięki odciskom palców

FinKey to nazwa nowego biometrycznego systemu zamykania, przedstawionego na wspólnej konferencji prasowej HARTMANN TRESORE i Carl Wittkopp GmbH. Jest on pierwszym niezależnym zamkiem na odcisk palca, który przeszedł test w VdS Schadenverhütung GmbH, a więc jest światową nowością.

Szef sprzedaży HARTMANN’a Franz-Josef Zimmermann i Ekkehard Gram, kierownik projektu w firmie Carl Wittkopp z Velbert, zaprezentowali nowy system zamykania i wyjaśnili obecnym dziennikarzom cechy szczególne i sposób działania zamka FinKey.

„Dzięki nowej serii produktów udało się nam pomyślnie przetestować zestawy specjalne, składające się z zamka elektronicznego o wysokim stopniu zabezpieczenia i wysokiej jakości systemu FinKey do zamków w klasach VdS 1 i 2”, objaśnił Ekkehard Gram. „To znaczy, że FinKey jest pierwszym certyfikowanym systemem rozpoznającym odciski palców, poprzez który można obsługiwać zamek o wysokim stopniu bezpieczeństwa palcem”.

Unikatowe połączenie bezpieczeństwa i wygody

Zamek FinKey działa termiczną metodą odczytu, nie pozostawiając kopiowalnych śladów odcisków palców. Palca nie przykłada się do czytnika, ale przesuwa po nim. Zapisywane są nie całe odciski, lecz tylko tak zwane minucje. Są to charakterystyczne punkty rowków skóry, przetwarzane specjalnym algorytmem. Zabezpieczenie przed sfałszowaniem i ochrona danych są w tej metodzie na pierwszym planie.

Obsługa jest łatwa i służą do niej trzy „palce master”, które trzeba ustalić przy uruchomieniu. Tylko te palce mogą nadawać, blokować lub kasować uprawnienia. Poza tym można zapisać kolejne 97 (czyli razem 100) palców użytkowników.

Dalsze informacje o systemie zamykania FinKey znajdziesz TU.