Sejfy ścienne

Bezpieczeństwo od 150 lat. Ponad 200.000 klientów na całym świecie.

Przegląd sejfów ściennych

Sejfy ścienne zapewniają bezpieczeństwo przechowywanych w nich przedmiotów, a przez to, że są wbudowane w ściany, są niewidoczne i oszczędzają przestrzeń. Czyni je to szczególnie skutecznym środkiem ochrony przed włamywaczami. Bardzo trudno je znaleźć, a szybkie otwarcie bez hałasu jest praktycznie niemożliwe.

Jeśli właściciele pomyślą o ochronie antywłamaniowej już na etapie planowania, to sejf ścienny będzie idealnym rozwiązaniem kwestii zabezpieczenia cennych rzeczy.
Poniżej nasze najpopularniejsze sejfy ścienne. Przyciskiem poniżej możesz krok po kroku skonfigurować swój indywidualny sejf ścienny.

Sejfy ścienne
w klasie bezpieczeństwa S2

tutaj wszystkie sejfy ścienne w klasie bezpieczeństwa S2

Sejfy ścienne
w klasie bezpieczeństwa I wg PN-EN 1143-1

tu znajdziesz wszystkie nasze sejfy ścienne sprawdzone według PN-EN 1143-1 i mające I klasę odporności na włamanie

Który sejf
jest odpowiedni dla Ciebie?

Znajdź krok po kroku sejf dopasowany
do Twoich indywidualnych potrzeb.

Otwórz wyszukiwarkę sejfu

Nasz aktualny
katalog sejfów

Odkryj cały asortyment sejfów HARTMANN TRESORE w naszym katalogu!

Sejfy ścienne HARTMANN TRESORE
Dyskrecja przede wszystkim

Sejf ścienny, podobnie jak podłogowy, montuje się najłatwiej przy okazji budowy albo przebudowy domu. Należy pamiętać o tym, że te sejfy ścienne i podłogowe muszą być otoczone płaszczem betonowym o grubości 100 mm, gdyż tylko ta grubość osłony zapewnia idealne bezpieczeństwo. Oprócz tego sama ściana lub posadzka betonowa musi mieć odpowiednią do zainstalowania sejfu grubość. W przypadku ścian o niewystarczającej grubości rozwiązaniem jest przygotowanie w tym celu odpowiedniej wnęki.

Dlaczego sejfy ścienne są bezpieczne?

Nasze sejfy ścienne przechodzą niezależne kontrole VdS Schadenverhütung GmbH. W testach mających na celu sforsowanie zabezpieczeń sejfu Instytut VdS stosuje ponad 250 różnorodnych urządzeń i narzędzi.

Właściwie zamontowane sejfy ścienne są przede wszystkim niewidoczne dla osób postronnych i jeżeli są dobrze zamaskowane bywają trudne do odnalezienia, a poza tym bardzo trudne do otwarcia, czy kradzieży w całości. Suma tych czynników sprawia, że złodziej musiałby o sejfie ściennym najpierw wiedzieć, a potem mieć jeszcze bardzo dużo czasu na jego sforsowanie. Włączenie takiego sejfu w szerszy system bezpieczeństwa polegający na instalacji dodatkowych zabezpieczeń znacząco podniesie Twoje bezpieczeństwo.  Jeśli potrzebują Państwo wyższej gwarancji ochrony, to alternatywą będą nasze sejfy antywłamaniowe na przedmioty wartościowe lub linia Signature Safes by HARTMANN. Jednakże są to sejfy wolnostojące.

Zakup sejfu ściennego

W HARTMANN TRESORE znajdziesz certyfikowane sejfy ścienne odpowiadające nowoczesnym koncepcjom zabezpieczeń.

Klasy bezpieczeństwa sejfu ściennego

Testy VdS Schadenverhütung służą ustaleniu poszczególnych klas bezpieczeństwa. Proponujemy Ci sejfy w wielu rożnych rozmiarach i kilku klasach bezpieczeństwa od S2 według PN-EN 14450 po klasę I-szą VdS zgodną z PN-EN 1143-1. Sejfy wolnostojące w zależności od stopnia jakości mają wyższe klasy bezpieczeństwa.

Rodzaje zamków

Oferujemy sejfy z różnymi rodzajami zamków. Większość sejfów ściennych dostarczamy z zamkiem kluczowym motylkowym z dwoma kluczami w komplecie. Zawsze jednak możemy dostosować sejf do Twoich indywidualnych oczekiwań – odnośnie  koloru lakieru czy mechanizmów zamykania, a także wyposażenia wnętrza. Można wyposażyć go w mechaniczny zamek szyfrowy lub zamek elektroniczny.

Jak montuje się sejf ścienny?

Sejf ścienny zamurowuje się w ścianie. Konieczny jest wystarczająco duży otwór lub wnęka, aby można go było z każdej strony otoczyć pasem betonu o grubości co najmniej 100 mm. Już sam mur zapewnia ochronę z pięciu stron. Przy montażu sejfu ściennego należy zawsze mieć na uwadze grubość ściany, gdyż głębokość sejfu może być różna: od 135 do 410 mm.

Sejf ścienny powinien być ujęty już w planie budowy nowego domu. Można go wprawdzie zamontować później, wymaga to jednak znacznie większego nakładu pracy. Małe sejfy ścienne można z reguły zamontować w każdym domu, ale pomieszczą tylko mniejsze przedmioty, jak ozdoby, gotówka lub mniejsze nośniki danych. Jeśli chcesz zabezpieczyć przed kradzieżą segregatory z ważnymi dokumentami, to potrzebny będzie większy sejf.

Takie duże sejfy zazwyczaj montuje się pod skosem dachu, pod schodami, obok kominka lub w suchej piwnicy. Co prawda byłoby też możliwe wmurowanie sejfu w ścianę zewnętrzną, jednak odradzamy to z uwagi na gorszą izolację, wyższe zapotrzebowanie na ciepło czy ryzyko wystąpienia pleśni.
Aby uniknąć szkód, choćby wskutek skroplin, miejsce montażu powinno być starannie dobrane, a montaż powinien wykonać personel specjalistyczny. Warto zwrócić uwagę na to, by krąg osób znających miejsce sejfu, był możliwie najmniejszy.

Jeśli nie sejf ścienny, to co?

Dobrą alternatywą dla sejfów ściennych są sejfy podłogowe. Równie dyskretnie co sejf ścienny, umieszcza się sejf podłogowy bezpośrednio w podłożu budynku. Sejfy te gwarantują bardzo dobre zabezpieczenie, bo jeszcze trudniej je znaleźć.

Jeśli nie masz możliwości wbudowania sejfu w ścianie lub w podłodze, to dobrym i również oszczędzającym miejsce rozwiązaniem będą sejfy meblowe. Bez kłopotu można je wmontować w meble, jak szafy czy biurka.

Inna opcja to sejfy ze szkłem pancernym. Nie trzeba ich ukrywać, a wręcz odwrotnie – służą one bezpiecznemu wyeksponowaniu ulubionych zbiorów. Są to witryny takie, jak w muzeach lub salonach jubilerskich. Naturalnie witryny ze szkłem pancernym możesz dostosowywać w taki sposób, żeby pasowały do Twojego wnętrza, np. wybierając dowolny kolor korpusu, kolor tkaniny, którą wyłożone jest wnętrze, rodzaj półek, oświetlenie, uchwyty na broń oraz zamek.

Sejfy do zabudowy i wmurowania w ścianę

Sejfy ścienne nie tylko gwarantują ochronę cennych przedmiotów czy ważnych dokumentów, ale także poprawiają komfort właściciela pod jego nieobecność. Sejf do zabudowy sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Wszędzie tam, gdzie jest potrzeba zabezpieczenia przedmiotów wartościowych. Sejf w ścianie ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest to, że go w ogóle nie widać, co także wpływa na zwiększoną ochronę. Jest niewidoczny, a więc nikt niepowołany się nim nie zainteresuje. Ukrycie sejfu do wmurowania w ścianę jest bardzo proste. Wystarczy go zasłonić obrazem lub fotografią w ramie.

Sejf mocowany do ściany warto zaplanować już w momencie budowy lub przebudowy budynku. Jednak montaż w już powstałych pomieszczeniach nie jest niemożliwy. Wystarczy wybrać miejsce o odpowiednio grubej ścianie i dopasować do niego rozmiar sejfu.

Sejf domowy ścienny

Sejf domowy do wmurowania sprawdzi się zarówno w domu, jak i w mieszkaniu, o ile ściana będzie wystarczająco gruba. Sejf domowy ścienny w zależności od rozmiaru może zmieścić bezcenne pamiątki rodzinne, biżuterię, gotówkę, niewielkie nośniki danych, a także teczki czy segregatory z ważnymi dokumentami. Nasza oferta obejmuje sejfy domowe ścienne w różnych wielkościach, o różnym stopniu zabezpieczenia, w wybranych kolorach i z dowolnym rodzajem zamka czy z dodatkową ochroną. Sejf do zabudowy w ścianie to pełna ochrona mienia, bezpieczeństwo i spokój między innymi podczas pobytu na wakacjach czy w trakcie weekendowych wyjazdów.

Wybierz sejf w ścianie w pełni dopasowany do Twoich preferencji nie tylko pod względem stopnia ochrony (przed włamaniem, ogniem, etc.), ale także układu wnętrza (liczba półek, dodatkowych schowków etc.). Jesteśmy przekonani, że znajdziesz sejf domowy ścienny taki, jakiego szukasz.