Kupując sejf przemyślmy nie tylko kwestie związane z zabezpieczeniem przechowywanych w sejfie przedmiotów lub wartości: rodzaj zastosowanego zamka, instalację systemu alarmowego, czy klasę bezpieczeństwa wybranego produktu. Równie istotny jest wybór miejsca, w którym planujemy umieścić sejf. Weźmy pod uwagę wymiary i wagę sejfu – parametry, które mają wpływ na obciążenie podłoża, na którym będzie posadowiony. Gabaryty mogą stanowić problem podczas transportu sejfu wewnątrz i na zewnątrz budynku – nie jest to jednak przeszkoda nie do pokonania.
Przestrzeń biurowa czy mieszkalna często nie jest przygotowana do przemieszczania dużych i ciężkich przedmiotów, do jakich zaliczają się sejfy. Możemy natknąć się na rozmaite ograniczenia lub przeszkody na drodze transportu, takie jak: pochyłości, wysokie progi lub schody, wąskie korytarze, nietypowe drzwi oraz wnęki i zabudowy wnętrza, w których ma być zamontowany sejf. Największe wyzwanie stanowi transport sejfu na wyższe kondygnacje budynku, przy braku windy o odpowiednim udźwigu lub niestandardowej konstrukcji schodów. Wtedy, nawet przy odpowiedniej wytrzymałości stropów w docelowym pomieszczeniu, skorzystanie ze schodów może być utrudnione lub zgoła niemożliwe.
Od kilku lat dużą popularnością cieszą się schody wiszące, ze względu na efektowny wygląd, wrażenie lekkości, niewielki przekrój. Wytrzymałość tego typu schodów jest ograniczona, są jednak sposoby, aby z nich skorzystać. W tym celu montuje się pod schodami konstrukcję stanowiącą podparcie poszczególnych stopni. Po tak zabezpieczonych schodach możemy przetransportować sejf, nie ryzykując ich uszkodzenia.
Ekipy transportowe używają specjalistycznego sprzętu, pozwalającego pokonać wspomniane wyżej przeszkody, w tym wózków transportowych schodowych, dzięki którym możliwe jest wyeliminowanie fizycznego transportu sejfu na pasach. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia sejfu i ogranicza nacisk jednostkowy, wywierany na stopnie schodów. Wózek mieści się na wąskich stopniach i jest bezpieczny dla pokrycia stopni schodów, ponieważ koła są gumowe. Użycie wózka nie jest jednak możliwe na każdym rodzaju schodów. Przy małej powierzchni klatki schodowej najczęstszym rodzajem schodów są schody kręte, zabiegowe lub wstęgowe o różnej szerokości poszczególnych stopni, czasem spocznik na schodach łamanych ma zbyt małą szerokość – wtedy nie jest możliwe wykorzystanie wózka schodowego.
Nawet w takim wypadku możemy zrealizować dostawę do trudno dostępnego pomieszczenia. Do tego celu ekipa może wykorzystać okno, przed którym zbuduje rusztowanie. Sejf jest podnoszony przy użyciu dźwigu, po uprzednim zabezpieczeniu terenu wokół budynku. Wewnątrz pomieszczenia jest zbudowana pochylnia, po której sejf jest zsuwany do środka. Jeśli podłoże nie ma odpowiedniej nośności, możliwe jest rozłożenie ciężaru sejfu poprzez ustawienie na podeście / stelażu.
Podsumowując, ani gabaryty sejfu, ani trudno dostępne miejsce docelowe, w którym zamierzamy sejf umieścić, nie są przeszkodami nie do pokonania dla fachowców. Kluczowe są dwa aspekty:
- zastanówmy się, gdzie chcielibyśmy ustawić sejf,
- skorzystajmy z fachowej porady specjalistów, którzy sporządzą niezbędną dokumentację techniczną przed dostawą (konieczna może być ekspertyza architekta z wyliczeniem nośności stropu, a czasami wizja lokalna w miejscu dostawy).
Po niezbędnym przygotowaniu i przy użyciu opisanego w tekście sposobu transportu sejfu zaproponowanego przez renomowaną firmę, możemy cieszyć się sejfem w naszym ulubionym pokoju na poddaszu czy w sypialni na piętrze.
Für noch besseren Service ist aus der Marke "deinTresor.de by HARTMANN"
der Onlineshop der HARTMANN TRESORE AG geworden.
Darüber hinaus können Sie auf die gewohnte
Qualität und Kompetenz vertrauen.