Jak kupić odpowiedni sejf?

Bezpieczeństwo od 150 lat. Ponad 200.000 klientów na całym świecie.

Jak kupić odpowiedni sejf?

Jeszcze kilkanaście lat temu, inwestowanie w domowy sejf mogło się wydawać co najmniej zastanawiające, obecnie - przechowywanie drogocennych pamiątek, biżuterii czy pieniędzy w ten sposób- raczej nikogo nie dziwi. Przywilej posiadania sejfu dotyczy nie tylko zamożnych osób ze świata biznesu, ale coraz częściej zwykłych zjadaczy chleba, którzy pragną właściwie zabezpieczyć majątek. Nie wspominając o instytucjach bankowych, sklepach oraz pozostałych punktach usługowych, mających do czynienia ze znaczną ilością gotówki.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sejfu?

Zanim przystąpimy do zakupu konkretnego modelu, warto zastanowić się, jakiego rodzaju sejf potrzebujemy i jakie warunki powinien spełniać. Rozpoznanie własnych potrzeb znacznie ułatwi proces wyboru. Zacznijmy w takim razie od początku. Dobrze jest zadać sobie kilka kluczowych pytań, by przekonać się, jaki sejf rzeczywiście potrzebujemy.

W jakim stopniu sejf powinien zabezpieczać przed włamaniem i ogniem?

W tym wypadku odpowiedź determinuje głównie zawartość, jaka znajdzie się w schowku. W takim razie sejf należy wybierać zgodnie z tym, co planujemy w nim umieścić. Wpłynie to jednocześnie na jego rozmiary. W tym wypadku należy wziąć pod uwagę nie tylko zewnętrzne wymiary, ale także miejsce wewnątrz sejfu. Zbyt duży schowek, nieproporcjonalny do umieszczonych w nim przedmiotów, generuje zbędne koszty podczas zakupu, w procesie montażu, a nawet magazynowania. Zaoszczędzone, w wyniku przemyślanej decyzji. pieniądze lepiej przeznaczyć na dodatkowe zabezpieczenia lub pomnażanie majątku. Szacuje się, że optymalna pojemność domowego sejfu mieści się w granicy do 25 litrów.  

Jak wyceniasz swoje dobra?

Dokładna wycena posiadanych kosztowności, których miejscem docelowym jest sejf, pozwoli dopasować optymalny rodzaj schowka. W zależności od wartości posiadanych dóbr, warto zadbać o proporcjonalnie wysoki poziom bezpieczeństwa. Mniejszych zabezpieczeń wymaga z pewnością sejf, w którym przechowywana jest rodzinna biżuteria niż sejf mieszczący w sobie wartą kilka milionów kolekcję obrazów.

Jaki zamek wybrać?

 Popularne zamki służące do zabezpieczania sejfów można opisać jako zamki cyfrowe, mechaniczne oraz elektroniczne. Poprzez zamek mechaniczny należy rozumieć zamek na klucz, który na rynku istnieje już od dawna. Znacznie młodsze i jednocześnie droższe metody szyfrowania to wyświetlacze elektroniczne i cyfrowe, za pomocą których wprowadza się właściwy kod.  Szczegółową ofertę sejfów znajdziesz na: www.hartmann-tresore.pl.