Sejf na klucze - kiedy jest potrzebny?

Bezpieczeństwo od 150 lat. Ponad 200.000 klientów na całym świecie.

Sejf na klucze – kiedy jest potrzebny?

Przechowywanie oraz udostępnianie kluczy jest standardową procedurą w firmach i hotelach. W jakich sytuacjach warto zadbać o zwiększenie kontroli oraz bezpieczeństwa nad kluczami? W tym artykule znajdą Państwo kilka praktycznych wskazówek.
W większości miejsc za wydawanie kluczy odpowiada portier lub pracownik ochrony. Najczęściej są one umieszczone w standardowych szafkach z haczykami. To dobre rozwiązanie pozwalające organizować dostępne klucze i łatwo utrzymywać w nich porządek. Jednak coraz częściej zdarza się, że klucze powinny być objęte zwiększoną ochroną. W jakich sytuacjach się to sprawdzi?

Kluczowa ochrona

Wszędzie tam, gdzie dostęp do pomieszczeń powinien być objęty ścisłą kontrolą, pilnowanie dostępnych kluczy jest bardzo ważne. Dotyczy to również szaf z ważną zawartością (m.in. poufnymi dokumentami, archiwami cyfrowymi). Chcąc uniknąć kradzieży lub wydania klucza niewłaściwej osobie, można pomóc ograniczyć dostęp do kluczy. Doskonale sprawdzą się w tym zadaniu specjalne sejfy na klucze. Dzięki temu nikt niepowołany nie ma szans na dostanie się do serwerowni, laboratorium lub biura. W skrócie można powiedzieć, że należy kontrolować każdy klucz, który jest powiązany z miejscem podlegającym ścisłej kontroli. W takich sytuacjach sejfy na klucze są wręcz niezbędne.

Sejf na klucze – kiedy jest potrzebny?

Uproszczenie dostępu do kluczy
Sejfy na klucze mogą mieć jeszcze jedno praktyczne zastosowanie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagana jest całodobowa ewidencja kluczy. Pozwalają na pełną automatyzację wydawania kluczy bez zatrudniania dodatkowego pracownika. Specjalne sejfowe depozytory kluczy po wpisaniu kodu pozwalają osobie odebrać konkretny klucz – bez dostępu do pozostałych. To świetne rozwiązanie jest stosowane w hotelach, bankach, urzędach lub firmach transportowych. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istotne jest zapewnienie wygody, bezpieczeństwa oraz szybkość obsługi podczas wydawania kluczy.

Co wyróżnia sejf na klucze?

Specjalna wzmocniona konstrukcja zapewnia wysoką klasę ochrony przed włamaniem. Również system ryglowania i zamknięcia daje odpowiednią barierę przed sforsowaniem. Sejf można bardzo łatwo dostosować do indywidualnych warunków. W jaki sposób? Wnętrze jest bardzo dobrze wykorzystywane – w zależności od potrzeb uchwyty na klucze znajdują się na wysuwanych lub uchylnych listwach. Ponadto część sejfu może być wykorzystana jako dodatkowe półki na inne przedmioty podlegające ochronie. Również wielkość sejfu można z łatwością dostosować do konkretnych potrzeb oraz ilości przechowywanych kluczy.