Biżuteria i zegarki w sejfie

Sejfy odpowiednie dla Twoich najcenniejszych okazów.

„Okazja czyni złodzieja“ – zarówno policja jak i poszkodowane ofiary włamań mogą wiele na ten temat powiedzieć. To nie zorganizowana działalność kryminalna, lecz nasza niefrasobliwość a nierzadko także niedbalstwo są najczęstszą przyczyną prób włamań. Np. zostawianie „na chwilę” uchylonych drzwi lub okna albo nieostrożne dzielenie się w sieci informacjami o tym gdzie jesteśmy i co robimy stwarza doskonałą okazję dla włamywaczy.  Nawet jeśli złodziejom udało się dostać do mieszkania, można znacząco utrudnić im zdobycie szybkiego „łupu“. Jeśli zegarki lub biżuteria są przechowywane w sejfie, spełniony zostaje dodatkowo wymóg ubezpieczycieli polegający na dążeniu ubezpieczonego do ograniczenia ryzyka wystąpienia szkody.

Przechowywanie biżuterii w sejfie –
rodzaje sejfów

Jeśli w prywatnym sejfie ma być przechowywana biżuteria lub ma on służyć jako bezpieczne miejsce przechowywania zegarków, można użyć do tych celów kilku typów sejfów. Po pierwsze, możliwe jest w takich przypadkach zastosowanie sejfów meblowych wbudowywanych w istniejące meble. O wyborze decyduje sytuacja mieszkaniowa, tzn. osoby wynajmujące mieszkanie, decydują się najczęściej na sejf meblowy dostępny w różnych rozmiarach, wersjach i klasach bezpieczeństwa, które można dobrać w zależności od wartości swojej biżuterii czy też zegarków.

Mało rzucające się w oczy są także sejfy ścienne i podłogowe. Muszą one jednak zostać wmurowane na stałe w ścianę lub zainstalowane w podłodze. Nadają się zatem raczej dla właścicieli domów, którzy mogą zlecić zabudowę tego rodzaju sejfu na etapie budowy lub przy kolejnej większej renowacji. Oczywiści możesz również  wybrać na swoją biżuterię i zegarki także "zupełnie zwykły" sejf wolnostojący. Jest to rozwiązane korzystne szczególnie w sytuacji, gdy zamierzasz przechowywać w sejfie także inne rzeczy, na przykład ważne dokumenty.

Odradza się natomiast używania sejfów przenośnych, które można zabrać ze sobą w podróż. Ich bezpieczeństwo nie da się w żadnym wypadku porównać z bezpieczeństwem osadzonych na stałe i przymocowanych do elementów konstrukcyjnych budynku sejfów.

Jeśli zamierzasz przechowywać zegarki i biżuterię w sejfie, to przy zakupie zwróć uwagę na wielkość sejfu i znak jakości. Odnośnie do wielkości zaleca się wybranie wariantu dającego dostatecznie dużo miejsca na drogocenne przedmioty, które zostaną nabyte w przyszłości.

Ponadto możesz zlecić firmie HARTMANN TRESORE indywidualne wykonanie i wyposażenie sejfów na biżuterię i zegarki w rozmaite dodatki, jak na przykład  rotomaty lub szuflady wyściełane alcantarą z przedziałkami na biżuterię.

Znaki jakości dla sejfów przydzielane są w Niemczech przez organizacje "VdS Schadenverhütung" i ECB-S. W zależności od klasy bezpieczeństwa sejf może chronić przed włamaniem i/lub ogniem. Rodzaj znaku jakości decyduje ponadto o wysokości sumy ubezpieczenia, jaką można maksymalnie otrzymać za biżuterię i zegarki przechowywane w sejfie w przypadku wystąpienia szkody.

Nasz aktualny
katalog sejfów

W naszym katalogu znajdziesz szeroką ofertę sejfów przystosowanych do przechowywania zegarków i biżuterii – zamów go w wersji drukowanej lub ściągnij w pliku PDF. Doradzimy Ci też chętnie osobiście.