Sejfy z zamkiem biometrycznym

Bezpieczeństwo na odcisk palca.

HARTMANN TRESORE oferuje sejfy także z pierwszym samowystarczalnym biometrycznym systemem zamykania, sprawdzonym i certyfikowanym przez VdS Schadenverhütung GmbH (Związek Ubezpieczycieli Szkód Profilaktyka Szkód VdS). Certyfikacja zamka FinKey stworzyła warunki do tego, by szafy na broń i sejfy również mogły być wyposażane w zamki biometryczne. W sejfach wysokiej jakości, certyfikowanych według normy europejskiej, można bowiem montować tylko zamki z certyfikatem.

Układ zamykania z czytnikiem odcisków składa się z zamka o wysokim stopniu zabezpieczenia i skanera odcisków palców, obsługiwanego tylko jednym palcem. Ten system zapewnia więc największą wygodę obsługi z równoczesnym bardzo wysokim standardem bezpieczeństwa!

Jako partner rangi premium renomowanego niemieckiego wytwórcy zamków, spółki Carl Wittkopp, HARTMANN TRESORE otrzymuje kilka wariantów zamków firmy Wittkopp - w tym m. in. zamek FinKey z czytnikiem odcisków - ze specjalnymi cechami, z których korzystają też klienci HARTMANNA. Wersja "FinKey HTpro" zamków FinKey z możliwością odczytu ma np. dodatkową funkcję zapisu 500 zamiast podstawowych 100 zdarzeń - interesującą zwłaszcza dla przedsiębiorstw lub instytucji, gdzie do sejfu czy szafy na broń ma dostęp kilkoro pracowników. Ponadto od wyposażenia należy przewód zasilania awaryjnego. Dalsze właściwości wariantu FinKey HTpro są obecnie certyfikowane w VdS Schadenverhütung.

Technologia:
bezpieczna, szybka i niezawodna

 

 

Zamek FinKey pracuje z czujnikiem linii i termiczną metodą odczytu. Palca nie kładzie się zwyczajnie na skanerze, ale przeciąga po nim. W ten sposób nie zostawia się kopiowalnych odcisków palców. Ponadto nie zapisują się odciski jako całość, lecz tylko tzw. „minucje“ - charakterystyczne i niezmienne punkty rowków skóry, niepowtarzalne dla każdego człowieka i palca. Dane są przetwarzane specjalnym algorytmem i zapisywane w postaci zakodowanej. Odporność na manipulację i ochrona danych są w tej metodzie na pierwszym planie.

Obsługa systemu jest prosta i odbywa się trzema „palcami master“, które trzeba ustalić przy uruchomieniu. Tylko używając tych palców można potem nadawać, blokować albo kasować uprawnienia innym palcom. Obok „palców master“ może być uprawnionych dalszych 97 palców użytkowników. Biometryczny układ zamykania nadaje się więc zarówno do użytku firmowego, jak i prywatnego.

FinKey jest korzystny przede wszystkim tam, gdzie nie powinno być kluczy, o których bezpieczne przechowywanie trzeba byłoby się troszczyć, i nie powinny być nadawane kody, żeby np. nie ryzykować ich zapomnienia, wyśledzenia lub przekazania. System zamykania na odciski palców zapewnia, że sejf mogą otworzyć faktycznie tylko osoby uprawnione.

FinKey - szybki przegląd

 • prosta, wygodna i niezawodna obsługa,
 • otwieranie zamka elektronicznego tylko jednym palcem,
 • podwójna ochrona dzięki dwóm składnikom zabezpieczającym: skanerowi odcisków palców i zamkowi elektronicznemu o wysokim
 • stopniu bezpieczeństwa (dostępny z kluczami awaryjnymi lub bez nich),
 • rejestracja 3 "palców master" (programujących) i do 97 "palców użytkownika" (otwierających),
 • autoryzacja "palców otwierających" tylko "palcami master",
 • termiczny, odporny na manipulację czujnik linii zapobiega kopiowalnym pozostałościom odcisków,
 • niemożliwe wykorzystanie danych, gdyż rejestrowane i zapisywane są tylko poszczególne cechy palca, tak zwane minucje,
 • wydajny procesor – szybkie przetwarzanie danych,
 • zapewniony odczyt palca nawet w razie małych skaleczeniach,
 • samouczące się oprogramowanie identyfikujące,
 • zabezpieczenie zapisanych danych także w razie wyłączenia prądu.