Sejf na odcisk palca – jak działa zamek na linie papilarne w sejfach?

Sejf na odcisk palca – jak działa zamek na linie papilarne w sejfach?
Bezpieczeństwo i technologia
12 maja 2021

Biometria to coraz bardziej znana technologia, wykorzystywana m.in. do uwierzytelniania dostępu w smartfonach czy w bankowości elektronicznej. Rozwiązania biometryczne są uznawane za bezpieczne i wygodne, ponieważ nie trzeba zapamiętywać skomplikowanych haseł czy kodów PIN. System zabezpieczeń rozpoznaje użytkownika na podstawie jego charakterystycznych i indywidualnych cech, które są niemożliwe do podrobienia czy przechwycenia. Na takiej zasadzie działają także zamki biometryczne w sejfach, które do otwarcia wymagają przesunięcia palcem po skanerze. W praktyce to duży komfort – sejf na odcisk palca sprawia, że nie musimy nosić przy sobie klucza czy zapamiętywać kodu.

Sejf na linie papilarne – zaawansowana technologia

Tradycyjne metody uwierzytelniania polegają na podaniu przez użytkownika określonej informacji, np. hasła dostępu czy kodu PIN. Pomimo tego, że jest to sprawdzony sposób, to jednak nie zawsze jest wygodny w codziennym użytkowaniu. W natłoku haseł i ciągów cyfr bardzo łatwo o pomyłki. W kwestii działania sejfów metody biometryczne zmieniają tę rutynę poprzez rozpoznawanie użytkownika na podstawie jego unikalnych cech, zamiast polegać na informacjach, które trzeba wpisać ręcznie. 

Biometria – postaw na sejf z czytnikiem linii papilarnych

Biometria polega na pomiarze indywidualnych cech ludzkich, które pozwalają na identyfikację i odróżnienie od innych użytkowników. W tym kontekście technologia biometryczna może wykorzystywać różne cechy, takie jak linie papilarne palca, rysy twarzy, głos czy tęczówka oka. Jednak to nie tylko wygoda, lecz także wysoki poziom bezpieczeństwa, który sprawia, że sejf na linie papilarne jest świetnym rozwiązaniem. 

Sejfy biometryczne – innowacyjne zabezpieczenie na linie papilarne

W sejfach i szafach Hartmann Tresore wykorzystuje się zamki biometryczne z czujnikiem linii papilarnych palca i termiczną metodą odczytu. Są to zamki certyfikowane przez restrykcyjną, niemiecką instytucję VdS Schadenverhütung GmbH (Związek Ubezpieczycieli Szkód Profilaktyka Szkód Sp. z o. o.), co potwierdza ich wysoki standard bezpieczeństwa. Sejf na odcisk palca to rozwiązanie, które wyposażone jest w specjalny czytnik, po którym przeciąga się palcem, by go otworzyć. Dzięki tej metodzie właściciel skrytki nie zostawia odcisków palców, które można skopiować.

Sejf na linie papilarne nie zapisuje także całości odcisku, ale wyłącznie tzw. minucje, czyli charakterystyczne punkty linii papilarnych, niepowtarzalne i różne dla każdego człowieka. Co ważne, zamki biometryczne można wykorzystywać zarówno w sejfach domowych, jak i w firmie, ponieważ mogą one sczytywać odciski nie tylko jednej, ale różnych, uprawnionych osób w zależności od konfiguracji.

Zamki biometryczne możemy coraz częściej spotkać w różnych rodzajach sejfów, zarówno w sejfach biurowych, sejfach domowych, jak i sejfach hotelowych.

Dlaczego sejf na linie papilarne zyskuje na popularności?

Biometria i technologia zamków biometrycznych to innowacyjne rozwiązanie, które łączy wygodę i bezpieczeństwo w codziennym życiu. Sejf na odcisk palca staje się coraz popularniejszym wyborem – pozwala na bezpieczne przechowywanie wartościowych rzeczy, eliminując przy tym potrzebę zapamiętywania haseł czy kodów.

Wygoda i bezpieczeństwo sprawiają, że sejf na linie papilarne jest atrakcyjnym rozwiązaniem w dzisiejszym świecie. Kluczowe jest oczywiście wybranie sprawdzonych i certyfikowanych rozwiązań, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Sejfy biometryczne z liniami papilarnymi są doskonałym przykładem takiego innowacyjnego podejścia do zabezpieczania cennych przedmiotów.

Przeczytaj również nasz artykuł:   Przegląd popularnych zamków w sejfach

Kiedy zdecydować się na sejf na odcisk palca?

Decyzja o wyborze zamka biometrycznego to krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i wygody. Istnieje bardzo dużo sytuacji, w których sejf z zamkiem na linie papilarne jest świetnym rozwiązaniem. To bardzo dobry wybór ze względu na:

 • • brak potrzeby przechowywania kluczy lub pamiętania kodów PIN
 • • sejf na linie papilarne pozwala wyeliminować problem związany ze zgubieniem klucza czy zapamiętaniem kodu PIN. Takie rozwiązanie wyraźnie ułatwia życie i eliminuje stres związany z utratą dostępu.
 • • wyższy poziom bezpieczeństwa sejf na odcisk to rozwiązanie, które sprawia, że ryzyko związane z wyłudzeniem lub wykradzeniem kodu PIN jest znacznie zredukowane. Przecież linie papilarne palca są niemożliwe do podrobienia lub przechwycenia przez osoby niepowołane. Dlatego sejf z zamkiem biometrycznym to doskonała ochrona przed nieuprawnionym dostępem.
 • • wyjątkową niezawodnośćnawet w przypadku małych skaleczeń palca, skaner zamka biometrycznego pozostaje niezawodny i prawidłowo odczytuje dane. To oznacza, że użytkownik nie musi obawiać się problemów z otwarciem sejfu.
 • • wygodę – taki sejf zapewnia absolutną wygodę. Przede wszystkim nie trzeba szukać kluczy, przypominać sobie kodu, ani martwić się o ich zabezpieczenie. To rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie komfort i prostotę obsługi.
 • • szerokie zastosowanie sejf na linie papilarne może z powodzeniem być wykorzystany w domach, jak i w firmach. Opcja rejestrowania linii papilarnych różnych, uprawnionych osób sprawia, że konfiguracja dostępu może być dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Sejfy biometryczne to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, dbających o bezpieczeństwo swoich cennych dokumentów i przedmiotów, jak i dla przedsiębiorstw, chroniących swoje aktywa.

Zobacz:   Instrukcja obsługi sejfu wyposażonego w różnego rodzaju zamki

Postaw na sejf na odcisk palca

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz bezpiecznego przechowywania ważnych dokumentów w domu, czy może w firmie, sejf na odcisk palca to świetne rozwiązanie. Technologia biometryczna stale się rozwija, dzięki czemu korzystanie ze skrytek pancernych jest jeszcze wygodniejsze. Sejf z zamkiem biometrycznym to doskonały wybór dla osób pragnących połączyć wygodę z najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie gwarantuje spokój i pełną kontrolę nad dostępem. Dlatego sejf na linie papilarne to coraz powszechniejszy wybór wśród osób, dla których solidne zabezpieczenie kosztowności i komfort użytkowania to priorytet.

Przeczytaj również: 

Polecane produkty

HTV KB 500-04
Kasy pancerne

HTV KB 500-04

Signature Safe Undercover
Masterpieces

Signature Safe Undercover

Signature Safe Egoiste
Masterpieces

Signature Safe Egoiste

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

 • Odpowiednia wielkość sejfu
 • Rodzaj sejfu
 • Miejsce ustawienia sejfu
 • Klasa odporności a ubezpieczenie
 • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami