Bezpieczeństwo w domu
Sejf ogniotrwały - jaki wybrać?
Jeśli szukasz sejfu, w którym planujesz przechowywać wartościowe przedmioty, kosztowności (trochę biżuterii, złoto itp.), gotówkę czy dokumenty, warto zwrócić uwagę na sejfy ognioodporne. Są to produkty, które poza ochroną przed włamaniem zapewniają odporność na pożar potwierdzoną certyfikatami wydanymi przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej lub inny akredytowany w Unii Europejskiej instytut badawczy. Przyjrzyjmy się, jakie masz do wyboru opcje.
Więcej na temat
Bezpieczeństwo w domu
Sejf do wmurowania w ścianę
Sejf ścienny to rodzaj sejfu, który jest montowany w ścianie budynku. Sejfy takie nadają się do przechowywania kosztowności, broni palnej, amunicji i niedużych sum pieniędzy, rzadziej dokumentów. Przyjrzyjmy się tego typu produktom.
Więcej na temat
Bezpieczeństwo w domu
Który wybrać? Porównanie sejfów F 103-03 i D 109-08
Na przestrzeni lat obecności na polskim rynku wypracowaliśmy pewną statystykę popularności urządzeń wybieranych przez naszych Klientów, zwłaszcza indywidualnych, którzy potrzebują sejfu do użytku prywatnego. Zdecydowana większość z Was przychodzi do nas z mało precyzyjnymi oczekiwaniami, które najczęściej streścić można jako nieduży: • sejf do domu,• sejf na biżuterię i/lub gotówkę,• sejf na broń,• sejf na dokumenty. Ponieważ wspólnym mianownikiem jest tu określenie „nieduży”, to furorę robią dwa modele, które łączy wiele wspólnych cech. Przyjrzyjmy się dziś naszym bestsellerom.
Więcej na temat
Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.
Bezpieczeństwo w domu
Dlaczego sejf ścienny może być dobrym wyborem?
Jeśli chcesz zapewnić zabezpieczenie dokumentów, kosztowności czy broni palnej w domu, ale masz ograniczoną przestrzeń, sejf ścienny może być dla Ciebie dobrym wyborem. Przyjrzyjmy się sejfom ściennym bliżej.
Więcej na temat
Bezpieczeństwo w domu
Sejf na pieniądze – jaki i dlaczego wybrać?
Przechowywanie pieniędzy to fundamentalna funkcja każdego sejfu. Wybierając sejf na pieniądze i wartościowe przedmioty musisz odpowiedzieć sobie na kilka, wcale niełatwych pytań. W poniższym tekście pomożemy Ci rozwiać chociaż część wątpliwości.
Więcej na temat
Bezpieczeństwo w domu
Sejf dla dziecka. Czy warto uczyć dzieci dbania o finanse?
Jedną z najbardziej przydatnych umiejętności, jakiej można nauczyć dziecko, jest gospodarowanie własnymi finansami, które na etapie wczesnoszkolnym wynika z wypłacanego tygodniowo lub miesięcznie kieszonkowego. W okresie, w którym potrzeby życiowe dziecka w 100% zaspokajane są przez zarabiających rodziców, kieszonkowe nie musi (i raczej nie powinno) stanowić pokaźnej kwoty, ważne jest jednak, by nasi milusińscy znali wartość każdej posiadanej złotówki. Zarówno wartość rynkową, tj. ile można kupić za daną kwotę, jak i wartość pracy, którą trzeba włożyć, by daną kwotę zarobić.
Więcej na temat
Bezpieczeństwo w domu
Czy warto kupić sejf w markecie?
Obecność mniej lub bardziej słusznie nazywanych sejfami urządzeń w popularnych marketach to żadna nowość. W sklepach ogólnobudowlanych czy supermarketach od lat półki uginają się pod produktami różnej jakości, których pochodzenia klient może się jedynie domyślać. Ostatnio tzw. „sejfy meblowe” pojawiły się w jednej z sieci popularnych dyskontów, wobec czego zastanowimy się dziś, co to w ogóle jest i czy warto wydać pieniądze na taki produkt.
Więcej na temat
Bezpieczeństwo i technologia
Akumulatory litowo-jonowe – co się kryje pod tą nazwą?
Akumulatorów litowo-jonowych używamy od dawna, głównie w postaci zwanej "paluszkami", jak też baterii we wszelkiego rodzaju sprzęcie elektronicznym. Jednak w ostatnich latach słyszymy o nich znacznie częściej, a to za sprawą pojazdów z nowymi sposobami zasilania: samochodów, skuterów, rowerów i hulajnóg elektrycznych, a także dronów. Poniżej dowiesz się więcej o tych urządzeniach.
Więcej na temat
Bezpieczeństwo w domu
Na co zwrócić uwagę, by sejf pasował do wnętrza?
Załóżmy, że wybrałeś już interesujący Cię sejf. Znasz jego klasę bezpieczeństwa, ustaliłeś rozmiar i wagę, Twoim oczom ukazuje się zatem standardowo szary prostopadłościan o mało romantycznej aparycji i nagle zdajesz sobie sprawę, że urządzenie to będzie powiernikiem Twoich skarbów przez kilka, może kilkanaście lat. Codziennie będziesz na niego patrzył, dotykał jego powierzchni, ściskał klamkę, by otworzyć i zamknąć. Będziesz zaglądać do środka i kontestować jego wnętrze. Zastanówmy się zatem, które elementy wyglądu sejfu jesteśmy w stanie do Ciebie dopasować i jak się za to zabrać.
Więcej na temat