O sejfach inaczej
Sejfy kiedyś i dziś. Jak zmieniła się "branża" od czasów Szpicbródki?
Jeśli nic Ci nie mówią nazwiska Kwinto albo Duńczyk, a "Szpicbródka" to według Ciebie nazwa drinka opartego o gin, sprite'a i ogórek małosolny, to jest artykuł, który wiele zmieni w Twoim życiu. Przyjrzymy się dziś ponad 100-letniej historii branży od jej złotego wieku w dwudziestoleciu międzywojennym po współczesne systemy zabezpieczeń.
Czytaj dalej
O sejfach inaczej
Sejf dla kobiety
Drogie Panie, istnieje stereotypowe przekonanie, że sejfy to męska strefa wpływów. Zbudowane ze stali i betonu, ważące kilkaset kilogramów pancerze przywołują na myśl czołg, nie delikatność i zmysłowość związane z płcią piękną. Ponadto istnieje kulturowe uwarunkowanie, że to męską odpowiedzialnością jest zapewnić bezpieczeństwo domowego ogniska, a co za tym idzie – wszystkiego, co się na nie składa. Dziś rozprawimy się ze stereotypami i postaramy się udowodnić, że pozory bardzo w tym przypadku mylą. Macie w sprawie sejfów do powiedzenia dużo więcej, niż nam, mężczyznom, może się wydawać.
Czytaj dalej
O sejfach inaczej
Sejfy w kinie
Sejfy często pojawiają się na srebrnym ekranie, o czym już kiedyś wspominaliśmy w naszym blogu pisząc o pomieszczeniu antypanicznym (ang. panic room), które można było zobaczyć w znanym filmie "Azyl" z Jodie Foster w roli głównej. Jeden z naszych sejfów miał nawet swój skromny występ w serialu, ale dzisiaj chcielibyśmy zacząć od klasyki kina.
Czytaj dalej
O sejfach inaczej
Tajemnica sejfów z DFB
Stare lub zabytkowe sejfy często skrywają rodzinne sekrety lub historię wartą opowiedzenia. Dzisiaj postanowiliśmy podzielić się jedną z takich historii.
Czytaj dalej