Kradzież podczas ślubu

Kradzież podczas ślubu
Bezpieczeństwo w domu
11 maja 2021

Jak donosi policja, złodzieje wyspecjalizowali się w nowym typie przestępstw, które dokonywane są podczas ślubów i wesel. W czasie, gdy młoda para świętuje wraz z gośćmi, niepostrzeżenie dochodzi do kradzieży prezentów i gotówki. Takiego ryzyka można jednak uniknąć. Rozwiązaniem może być wypożyczenie lub zakup solidnego sejfu antywłamaniowego.

Nowożeńcy okradzeni z prezentów i gotówki

Choć mogłoby się wydawać, że ślub i wesele to najpiękniejsze chwile w życiu, to nawet w trakcie takich uroczystości może dojść do kradzieży, której wynikiem będą duże straty majątkowe. Tylko na terenie Warszawy i powiatu otwockiego w 2017 roku odnotowano kilka przestępstw, które dotyczyły właśnie kradzieży podczas wesel. Młode pary najczęściej decydowały się na przechowanie otrzymanych prezentów i kopert z gotówką w samochodzie, do którego włamywali się złodzieje, którzy wcześniej dokładnie obserwowali imprezę i śledzili działania nowożeńców. W efekcie ginęły nie tylko pieniądze, ale także sprzęt AGD i biżuteria[1]. Czy przed tak przykrym zdarzeniem można się uchronić?

Jak zabezpieczyć prezenty i gotówkę podczas wesela?

Według policji obdarowana para powinna przechować pieniądze w sejfie udostępnionym przez lokal, w zamykanym na klucz pomieszczeniu. Wcześniej warto jednak zwrócić uwagę na to, jakim sejfem dysponuje hotel, a jeśli takiego zabezpieczenia brakuje, czy można skorzystać z wydzielonego pomieszczenia, do którego dostępu nie będzie miał nikt poza młodą parą. W przeciwnym razie nie można mieć pewności, czy podczas imprezy komuś nie uda się niepostrzeżenie otworzyć drzwi i dokonać kradzieży. Złodzieje działają bardzo sprawnie, wcześniej robią rozpoznanie terenu, a także obserwują otoczenie i szybko wyłapują słabe punkty w zabezpieczeniach. Dla przestępców gotówka, kosztowności czy nowe, wartościowe sprzęty są bardzo atrakcyjnym i łatwym do zdobycia łupem. Najlepiej więc całkowicie pozbyć się ryzyka i postawić na sprawdzone i solidne zabezpieczenie w postaci własnego sejfu. Nie trzeba jednak od razu decydować się na jego zakup. Alternatywą może być wypożyczenie certyfikowanego sejfu na czas zabawy weselnej.

Lepiej wypożyczyć czy kupić sejf?

Wypożyczenie sejfu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie są jeszcze zdecydowane na jego kupno. Możliwe jest bowiem użyczenie dowolnego sejfu o odpowiednio dobranych parametrach, wymiarach i klasie bezpieczeństwa dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Ślub i wesele to dobry moment na budowanie wspólnego majątku, a co za tym idzie, postawienie na rozwiązanie, które będzie zabezpieczeniem na lata. Sejf można z powodzeniem dopasować do własnych potrzeb, a także możliwości lokalowych. Dostępne są antywłamaniowe i odporne na wysokie temperatury sejfy montowane w meblach, w ścianie lub w podłodze. Rozważając zakup sejfu, warto przemyśleć zarówno bieżące, jak i przyszłe potrzeby, ponieważ jest to inwestycja na długie lata, a często nawet na całe życie.

Sejfy na pieniądze w Hartmann Tresore

[1] https://linia.com.pl/2017/05/05/oskubali-nowozencow/

Przeczytaj inne nasze artykuły:

Polecane produkty

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami