Nie tylko gotówka, czyli 7 rzeczy, które warto przechowywać w sejfie

Nie tylko gotówka, czyli 7 rzeczy, które warto przechowywać w sejfie
Bezpieczeństwo w domu
11 maja 2021

Sejf kojarzy się z bezpiecznym schowkiem na gotówkę. W rzeczywistości warto umieścić w nim nie tylko pieniądze, ale także inne kosztowności, takie jak biżuterię, a także poufne dokumenty i przedmioty, które chcemy chronić przed kradzieżą i jednocześnie mieć je zawsze pod ręką.

Bezpiecznie jak w banku

Gotówkę, ale także cenną biżuterię, zegarki, numizmaty czy tajne akta warto przechowywać w domowym sejfie. Właściciel sam bowiem wybiera dogodną lokalizację, a także jest jedyną osobą, która ma dostęp do skrytki. Sejf z powodzeniem można ukryć np. w gabinecie, co zapewnia dużą wygodę w przeciwieństwie do skrytek bankowych. By skorzystać z przechowywanej zawartości, nie trzeba bowiem odwiedzać placówki banku, ale wystarczy otworzyć sejf, który znajduje się w domu. Z powodzeniem dobierzemy rozmiar, wyposażenie, a także model sejfu, dzięki czemu może on być skutecznym zabezpieczeniem zarówno przed kradzieżą, jak i przed działaniem wysokich temperatur i warunków atmosferycznych, np. wilgoci. Przed wyborem najlepszego modelu, warto więc dokładnie zastanowić się, co będzie stanowiło zawartość sejfu.

Może Cię zainteresować:    W gotówce czy w banku – jak przechowywać pieniądze?

Czy w Polsce można czuć się bezpiecznie?

1. Ważne dokumenty i hasła

Sejf to bardzo dobre miejsce do przechowywania ważnych i poufnych dokumentów, m.in.: paszportów, aktów notarialnych, testamentu czy zapisanych haseł dostępu. Umiejscowienie ich w solidnym sejfie to sposób na ochronę przed kradzieżą czy zgubieniem. Ponadto, w przypadku modeli odpornych na wysokie temperatury, zawartość chroniona jest także przed pożarem i zalaniem.

2. Polisy ubezpieczeniowe

W jednym, bezpiecznym miejscu warto także przechowywać polisy ubezpieczeniowe. Zdarza się tak, że informacje zawarte w tych dokumentach są potrzebne od ręki, szczególnie gdy trzeba szybko zgłosić szkodę lub sprawdzić warunki ubezpieczenia.

3. Kluczyki do pojazdów i ich dowody rejestracyjne

W sejfie powinny znaleźć się także kluczyki zapasowe od samochodu. Dotyczy to także pojazdów używanych sezonowo i ich dowodów rejestracyjnych, czyli np. łodzi, skuterów wodnych i motocykli. Jeśli nawet złodziej włamie się do garażu, a jego celem będzie któryś z pojazdów, nie zdobędzie do niego ani dokumentów, ani kluczyków.

4. Pamiątki i kopie zapasowe zdjęć

Zdjęcia w formie cyfrowej warto regularnie kopiować na nośniki danych, które można z powodzeniem przechowywać w sejfie ognioodpornym. Dzięki temu można mieć pewność, że rodzinne fotografie nie zaginą ani nie uszkodzą się, nawet jeśli w domu dojdzie do pożaru.

5. Klucze

Z całą pewnością sejf to także miejsce, gdzie powinny znaleźć się klucze, które nie są w codziennym użytku. Dotyczy to np. kluczy do letniskowych nieruchomości, a przede wszystkim kluczyka do skrytki bankowej.

6. Kosztowności i biżuteria

W sejfie należy umieścić także wszystkie wartościowe przedmioty, które złodziej może w łatwy sposób spieniężyć. Może być to biżuteria, zegarki lub inne kosztowności, np. kruszce. Zobacz dostępne w ofercie sejfy na przedmioty wartościowe!

7. Cenne kolekcjonerskie przedmioty

Ochrona przed kradzieżą i działaniem ognia dotyczy także cennych przedmiotów kolekcjonerskich, np. monet okolicznościowych, numizmatów, znaczków, ceramiki, dzieł sztuki czy antyków.

Jak widać, lista przedmiotów, które warto przechowywać w sejfie, jest długa. Zawartość sejfu to kwestia indywidualna, dlatego nie należy traktować go wyłącznie jako zabezpieczenia przed kradzieżą gotówki.

Przeczytaj inne nasze publikacje:

Polecane produkty

HTE 180-01 HARTMANN Exclusive Line
Witryny

HTE 180-01 HARTMANN Exclusive Line

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami