Montaż sejfu a budowa inteligentnego domu. Sprawdź, co musisz wiedzieć

Montaż sejfu a budowa inteligentnego domu. Sprawdź, co musisz wiedzieć
Bezpieczeństwo i technologia Bezpieczeństwo w domu
12 maja 2021

Chcesz w nowym miejscu zamieszkania zapewnić swoim najbliższym poczucie bezpieczeństwa. Postęp technologiczny sprawia, że możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Już na etapie projektu budowlanego warto uwzględnić rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo, w tym montaż sejfu. Przemyślana inwestycja pozwoli uniknąć rozczarowań, problemów oraz dodatkowych wydatków.

Już wiesz, że w bliższej lub dalszej przyszłości przeprowadzisz się do inteligentnego domu. Takiego, który umożliwi nie tylko płacenie niższych rachunków ze względu na zmniejszone zużycie energii, ale zapewni również spokój i komfort każdemu mieszkańcowi dzięki zastosowanym systemom bezpieczeństwa. Aby tak się stało, trzeba solidnie przygotować się do samego planowania budowy. Błędy popełnione na tym etapie mogą w przyszłości okazać się kosztowne.

Czas na innowacje

Kiedyś za nowoczesne rozwiązanie w domach czy blokach mieszkalnych uchodził domofon. Dziś standardem jest wideofon – zwłaszcza w nowoczesnych inwestycjach deweloperskich czy w budownictwie jednorodzinnym. Do tej zmiany przyczynia się rozwój technologii, gwarantujący większy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa. Dzięki niemu można nie tylko usłyszeć głos osoby dzwoniącej, ale również ją zobaczyć – niekoniecznie na ekranie zamontowanym wewnątrz domu. Również na smartfonie, będąc nawet wiele kilometrów od swojej nieruchomości. By móc skorzystać z tej funkcjonalności, potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu. Innym udogodnieniem pozostaje oświetlenie z czujnikiem ruchu lub natężenia światła dziennego. Początkowo stosowane było w ogrodach czy przestrzeniach przydomowych. Teraz tego typu rozwiązania coraz częściej pojawiają się wewnątrz domów i mieszkań.

Tradycyjne zamki drzwiowe oraz pęki kluczy także możesz zastąpić nowoczesnym rozwiązaniem w postaci elektronicznej kontroli dostępu SCLAK – inteligentnego systemu otwierania budynku przy pomocy smartfona. W aplikacji możesz zdalnie zarządzać dostępem do nieruchomości, także dla pozostałych domowników lub gości. Kontrola dostępu SCLAK jest bezpieczna w użytkowaniu, możliwa do zastosowania z różnymi typami zamków elektronicznych, elektromechanicznych lub elektromagnetycznych. A Ty możesz zapomnieć o kluczach.

Wśród mebli

W nowym domu prawdopodobnie nie zabraknie przedmiotów wartościowych – takich, które chciałbyś szczególnie chronić. Zarówno przed zniszczeniem, jak i kradzieżą czy dostaniem się w niepowołane ręce. Najlepsze zabezpieczenie przed tymi zagrożeniami zapewni Ci sejf.

Sejf już od dawna przestał być ciężkim i brzydkim elementem wyposażenia domu. Obecnie sejfy świetnie komponują się z różnymi wnętrzami, również tymi nowoczesnymi. Możemy zintegrować sejf z systemami zarządzania budynkiem poprzez zainstalowanie czujników alarmowych i wpięcie w budynkową instalację alarmową. Dzisiejsze sejfy niekiedy przypominają dzieła sztuki, a swój kreatywny wkład w wybrane projekty mają uznani designerzy i artyści. Każdy z nas może zaprojektować wyjątkowy sejf na indywidualne zamówienie, podkreślający charakter wnętrza lub naszą osobowość.

Równie dobrze można wkomponować sejf w otoczenie tak, aby nie był widoczny dla osób postronnych. Jak zatem zaplanować umiejscowienie sejfu?

Najłatwiej uwzględnić miejsce posadowienia sejfu już na etapie projektowania domu, a nawet w trakcie jego meblowania. Włączenie sejfu do istniejącej zabudowy meblowej nie musi być niemożliwe. Zwłaszcza, że na rynku dostępne są sejfy różnych rodzajów i w różnych wymiarach.

sejf podłogowy Hartmann Tresore
Ściana lub podłoga

Nie każdy chce eksponować sejf przed wszystkimi gośćmi, dlatego jeśli cenisz dyskrecję, masz do dyspozycji sejfy podłogowe i sejfy ścienne. Decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego rodzaju sejfu warto podjąć już na etapie projektowania domu lub w trakcie planowania prac remontowo-budowlanych w danym pomieszczeniu. Dlaczego?

Pozwoli to uniknąć w przyszłości niepotrzebnych wydatków związanych z przebudową lub aranżacją pomieszczenia. Później przeszkadzać może również ograniczony przez pewien czas dostęp do wybranego pomieszczenia. Wykucie otworu na sejf w istniejącej przestrzeni mieszkalnej czy biurowej oznacza zazwyczaj konieczność przeróbek w instalacji elektrycznej czy wodno-kanalizacyjnej. Czasem trzeba jeszcze wymienić elementy podłogowe czy pomalować ściany.

sejf ścienny Hartmann Tresore

Dokonując wyboru sejfu, warto zwrócić uwagę na jego gabaryty. Należy ocenić, jakie przedmioty lub wartości zamierzamy przechowywać dziś oraz w przyszłości. Pojemność sejfu może być w zupełności wystarczająca w chwili zakupu, ale z czasem będzie prawdopodobnie przybywać przedmiotów, które zechcesz zabezpieczyć. Zmiana sejfu na większy jest możliwa, ale w przypadku sejfu podłogowego czy ściennego wymiana może być zdecydowanie trudniejsza.

Podsumowanie

Istnieje wiele rozwiązań zwiększających poczucie komfortu i bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Technologia wspiera nas wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, z których możemy skorzystać. Wybór powinien być zgodny z własnymi potrzebami, dlatego część decyzji zakupowych warto podjąć już na etapie projektowania wymarzonego domu. Zwłaszcza, że zabezpieczenia mogą służyć przez wiele lat.

Zastanawiasz się, jaki sejf wybrać do swojego domu? Odwiedź stronę Hartmann Tresore i skontaktuj się z naszymi doradcami.

Polecane produkty

HPWIII 644 HARTMANN Wandpanzer III
Sejfy ścienne

HPWIII 644 HARTMANN Wandpanzer III

HTII 215-03
Kasy pancerne

HTII 215-03

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami