Biżuterię przechowuj w sejfie

Biżuterię przechowuj w sejfie
Bezpieczeństwo w domu
11 maja 2021

Wysadzana kamieniami szlachetnymi, złota lub srebrna – może być nie tylko wyznacznikiem statusu, ale też cenną inwestycją. Mowa rzecz jasna o biżuterii, której Polacy kupują coraz więcej[1]. Jej wartość często sięga niebotycznych sum, dlatego w tym wypadku szczególnie warto zadbać o bezpieczeństwo przechowywania.

Toaletka to za mało

Złoto według wielu ekspertów to jedna z najbezpieczniejszych form inwestycji. Opiera się kryzysom finansowym, inflacji i wahającym się kursom walut. Podobnie jak kamienie szlachetnie rzadko notuje duże spadki cen. Często ma też dużą wartość sentymentalną, jeśli jest pamiątką lub historycznym egzemplarzem. Tego rodzaju kosztowności niekiedy przechowywane są w zwykłych szkatułkach, co jest wielkim błędem. Może to bowiem grozić utratą dużej części majątku w trakcie włamania, które złodziejom zwykle zajmuje zaledwie kilka minut. Dlatego też cenną biżuterię należy zawsze przechowywać w sejfie, a jego rodzaj dopasować do planowanej zawartości.

Sejfy na biżuterię w Hartmann Tresore

Dyskretny sejf meblowy

Przed niepożądanym wzrokiem ekip remontowych, pomocy domowej czy gości uchroni sejf meblowy. W przypadku przechowywania naszyjników, pierścionków czy bransoletek wystarczy model o małych gabarytach, który łatwo ukryć w meblach, np. szafie wnękowej. W tym wypadku najczęściej wybierana klasa ochrony przed włamaniem to S1 lub S2. Zaawansowane systemy zamków uniemożliwiają otwarcie sejfu przez nieupoważnione osoby, a dodatkowe zabezpieczenie, np. w postaci ochrony czasowej, dodatkowo blokuje urządzenie, gdy ktoś nieupoważniony wpisze kilkukrotnie niepoprawny PIN.

Sejfy meblowe w Hartmann Tresore

Sejf jak designerska szkatułka

Sejf nie musi być jednak skrzynką ukrytą w szafie. Jeśli szczególnie zależy nam na designie i estetyce na najwyższym poziomie, które wpiszą się w charakter wnętrza, możemy postawić na ekskluzywny sejf z linii „Signature Safes by Hartmann”. Są to modele projektowane i wykonywane według indywidualnych zapotrzebowań klientów. Dostępne są również gotowe egzemplarze w limitowanej liczbie.

Signature Safe by Hartmann Tresore
Minimalizm czy różowe szaleństwo?

Wspomniane rodzaje sejfów można z powodzeniem dopasować do stylu właściciela. Dotyczy to zarówno rodzaju i koloru obudowy oraz wnętrza. Dostępne są zarówno minimalistyczne modele, np.: w kolorze czarnego lub białego lakieru, jak i intensywnej czerwieni czy delikatnego różu. Zdobione mogą być okucia, zawiasy, jak i bolce. Środek stanowi najczęściej drewno egzotyczne lub szlachetny materiał, np. aksamit. Dodatkowym udogodnieniem jest także podświetlenie w postaci światła LED. Dowolnie można również skomponować szuflady i półki. Gwarancję bezpieczeństwa zapewniają klasy ochrony oraz zaawansowane zamki elektroniczne (zobacz artykuł: Jaki zamek do sejfów wybrać?). Warto pamiętać, że schowana w sejfie cenna biżuteria nie tylko jest chroniona przed kradzieżą, ale też czynnikami zewnętrznymi i potencjalnym zgubieniem.

[1] http://www.polskieradio.pl/42/276/Artykul/1555350,Zamozni-Polacy-cenia-dobra-luksusowe-wyprodukowane-nad-Wisla

Sprawdź publikacje:

Polecane produkty

Exquisite HTE Timemaster
Sejfy Exquisite

Exquisite HTE Timemaster

HT III Burgundy
Sejfy gabinetowe

HT III Burgundy

Exquisite Safe "Chromium"
Sejfy Exquisite

Exquisite Safe "Chromium"

Signature Safe HTE 110/2
Signature Safes

Signature Safe HTE 110/2

HT Exquisite No. 40
Sejfy Exquisite

HT Exquisite No. 40

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami