Gdzie schować pieniądze podczas wyjazdu na urlop?

Gdzie schować pieniądze podczas wyjazdu na urlop?

źródło: Pio Si / stock.adobe.com

Bezpieczeństwo w domu
17 stycznia 2022

Wyjazd na ferie czy wakacje często wiąże się ze stresem związanym zarówno z gotówką pozostawianą w domu, jak i tą zabieraną ze sobą. Jeżeli masz w domu sejf, o to pierwsze nie musisz się martwić. Pozostaje tylko kwestia tego, co zabierasz ze sobą. Gdzie schować pieniądze podczas urlopu? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Gdzie schować pieniądze w hotelu?

Wiele osób w czasie urlopu korzysta z usług hotelowych. Nie musisz się martwić, gdzie schować pieniądze w hotelu, bo każdy pokój w standardzie jest wyposażony w sejf. Możesz w nim zostawić nie tylko pieniądze. Zanim pójdziesz na basen lub do strefy SPA, zostaw w sejfie telefon, laptop, klucze od samochodu i ważne dokumenty.

Użytkowanie sejfu hotelowego nie jest skomplikowane. Przed Twoim przyjazdem urządzenie jest tak przygotowane, aby maksymalnie ułatwić Ci obsługę. Najczęściej wystarczy wpisać wybraną kombinację szyfru i zatwierdzić klawiszem "enter" lub z symbolem kluczyka. Pamiętaj jednak, że są różne typy zamków i sejfów. Obok urządzenia powinna być umieszczona instrukcja obsługi. W razie problemów poproś w recepcji o pomoc.

Jeżeli nie chcesz używać sejfu w pokoju i nadal zastanawiasz się, gdzie schować pieniądze w hotelu, to skorzystaj z depozytu. Każdy szanujący się hotel przyjmie na przechowanie wszystkie cenne przedmioty, które posiadasz. Poproś recepcjonistkę o możliwość skorzystania z depozytu. Dostaniesz pokwitowanie z informacją, ile pieniędzy i jakie przedmioty oddałeś na przechowanie. Obsługa hotelu umieści kosztowności we własnym sejfie.

Przeczytaj też:

Gdzie schować pieniądze w podróży?

Wiesz już, gdzie schować pieniądze w hotelu. Pozostaje jeszcze kwestia trzymania gotówki po wyjściu z budynku. Okres urlopowy to czas, kiedy złodzieje są najbardziej aktywni. Musisz dobrze chronić swoje pieniądze i kosztowności, bo nic tak nie popsuje Twojego urlopu, jak utrata gotówki lub dokumentów. Jest kilka skutecznych sposobów na to, gdzie schować pieniądze w podróży.

Wiele osób będąc na wakacjach, zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Oprócz tego uwagę odwracają podziwiane zabytki, pejzaże czy aktywność fizyczna. Wtedy najczęściej dochodzi do rabunku. Można się jednak ustrzec nieprzyjemnej niespodzianki. Pamiętaj, aby portfel trzymać w przedniej kieszeni. Najlepiej będzie, jeśli schowasz go w wewnętrznej kieszeni kurtki.

Nigdy nie trzymaj pieniędzy w plecaku czy torbie, bo nie poczujesz, kiedy złodziej będzie Ci je wyciągał. Szczególnie kobiety powinny uważać na swoje torebki. Często zdarza się, że panie nie zapinają ich po dokonaniu płatności i schowaniu portfela. Otwarta torebka to łakomy kąsek nawet dla niedoświadczonego złodzieja.

Na wakacjach nie zostawiaj cennych rzeczy w samochodzie. Otwarcie auta wprawnemu złodziejowi zajmuje zaledwie kilka sekund. Celem rabusia nie będzie samochód, tylko rzeczy pozostawione na widoku. Jeżeli już musisz zostawić coś cennego w samochodzie, najlepiej ukryj to w bagażniku.

Częstym błędem jest pozostawianie torebki na tylnym siedzeniu. Wielu osobom zdarza się także położyć portfel lub telefon obok dźwigni zmiany biegów. Zbicie szyby i wyciągnięcie cennych rzeczy nie jest problemem i zdarza się bardzo często.

Zobacz też:

Gadżety, dzięki którym będziesz wiedział, gdzie schować pieniądze na wakacjach

Zastanawiasz się, gdzie schować pieniądze na wakacjach? Jest kilka prostych i niedrogich gadżetów, dzięki którym skutecznie zabezpieczysz swoje pieniądze. Praktycznym przedmiotem jest specjalny pasek na pieniądze. W wewnętrznej części ma on wbudowaną zapinaną na zamek błyskawiczny kieszeń. Różne kolory i modele sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Ciekawym rozwiązaniem jest również portfel zakładany na nadgarstek. Wygląda jak materiałowa opaska i można w nim trzymać zarówno pieniądze, jak i karty kredytowe. Sprawdzi się także podczas ćwiczeń w klubie fitness lub w czasie porannego joggingu.

Urlop to przeważnie czas, gdy jest ciepło i nie ma możliwości chodzenia w kurtce, w której są wewnętrzne kieszenie do bezpiecznego przechowywania gotówki. Jednak możesz zaopatrzyć się w specjalną koszulkę z ukrytymi kieszeniami. Taką skrytkę w ubraniu wykonasz również samodzielnie w domu.

Dobrym sposobem na zabezpieczenie pieniędzy jest także saszetka, którą nosi się na biodrach lub przewiesza przez pierś. Posiada ona wiele schowków do przechowywania kart kredytowych, gotówki i kluczy. Dzięki saszetce będziesz miał łatwy dostęp do pieniędzy i unikniesz kradzieży.

Oprócz wiedzy, gdzie ukryć pieniądze w podróży, powinieneś także wiedzieć, jak to zrobić. Nigdy nie trzymaj całej gotówki w jednej kieszeni. Rozdziel ją na co najmniej dwie części, dzięki czemu w przypadku kradzieży nie stracisz wszystkiego.

Jest wiele skutecznych sposobów na to, gdzie schować pieniądze na wakacjach. Najlepiej jednak trzymać kosztowności w hotelowym sejfie lub depozycie. Pamiętaj także o majątku, który pozostawiłeś w domu. Nie chwal się w mediach społecznościowych, że wyjechałeś na wakacje i nie informuj, kiedy wracasz. To jasny sygnał dla złodzieja, że dom pozostaje pusty.

Może Cię również zainteresować:

Polecane produkty

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami