Niewidzialny sejf w Twoim domu? Teraz to możliwe

Niewidzialny sejf w Twoim domu? Teraz to możliwe
Bezpieczeństwo w domu
10 maja 2021

Czy to możliwe, by podczas włamania do domu lub biura złodzieje znaleźli ukryty w ścianie sejf i zdołali go otworzyć, ale nic cennego tak naprawdę nie ukradli? Chcesz wiedzieć, jak można dokonać takiego „cudu”?

Ghost Safe, czyli niewidzialny sejf
wizualizacja niewidzialnego sejfu Hartmann Tresore

Taka „magia” jest możliwa wtedy, kiedy zdecydujesz się na niewidzialny sejf (Ghost Safe) – ukryty sejf z „podwójnym dnem” (a w zasadzie z podwójnym wnętrzem). Zaprojektowany jest tak, by nawet po jego otwarciu złodziej nie zobaczył jego prawdziwej zawartości.

Rabusie rzadko kiedy ruszają „na włam” przypadkowo. Najpierw obserwują posiadłość. Dobrze znają tryb życia domowników, ale nade wszystko wiedzą, dla którego domu warto zaryzykować. Dlatego przemyślne ukrycie sejfu nie zawsze zdaje egzamin. Złodzieje wiedzą, że gdzieś w domu muszą być ukryte kosztowności czy wartościowe dokumenty, i przetrząsają go tak długo, aż je znajdą – co nierzadko powoduje dodatkowe zniszczenia i naraża właścicieli na straty. A gdyby tak przechytrzyć włamywaczy? Podać im – niemalże na tacy – to, czego szukają, ale tak naprawdę nie pozwolić na to, by ukradli cokolwiek wartościowego? Czy to możliwe?

Okazuje się, że tak. Wystarczy wykorzystać tzw. niewidzialny sejf, czyli skrytkę, która tylko pozornie odsłania swoje prawdziwe oblicze włamywaczowi. 

Dowiedz się, gdzie można ukryć sejf w domu.

Jak działa niewidzialny sejf?

Niewidzialny sejf to podwójna skrytka. Z pozoru wygląda jak zwyczajny sejf ścienny (który dla niepoznaki można jeszcze ukryć za dodatkową przeszkodą, np. szafą czy obrazem). Wewnątrz kryje jednak tajemnice. Otwarcie pierwszych drzwiczek daje dostęp do „ogólnodostępnej” części sejfu. Prawdziwy schowek kryje się jednak znacznie głębiej – w dalszej części sejfu, niewidocznej dla osoby, która nie wie o jego istnieniu.

O tradycyjnych sejfach do wmurowania w ścianę piszemy w innym tekście.

W przypadku włamania złodziej dostaje się do przedniej części sejfu i nie mając pojęcia o tym, że wewnątrz znajduje się dodatkowa skrytka, zabiera jedynie to, co widzi. Nasze prawdziwe „skarby” pozostają nietknięte.

Zobacz sejfy domowe w Hartmann Tresore!

Chytrość popłaca

Niewidzialny sejf – dla zwiększenia skuteczności – warto wyposażyć w fałszywe dokumenty bądź dobrze wykonane imitacje kosztowności. Po to, by włamywacz dał się przekonać, że znalazł właściwą skrytkę, i nie szukał dodatkowych sejfów czy skrytek w pozostałej części mieszkania lub domu.

Ghost Safe chroni ważne i cenne przedmioty nie tylko przed włamywaczami. Pozwala również zabezpieczyć je przed innymi domownikami i osobami z naszego najbliższego otoczenia. Wbrew pozorom – według policyjnych statystyk – to one często są sprawcami kradzieży.

Sytuacja bez wyjścia

Nikomu nie życzymy takich okoliczności, ale jeśli padniemy ofiarą napadu rabunkowego, podczas gdy będziemy obecni w domu, a złodzieje będą chcieli wymusić otwarcie sejfu, to nie należy się im sprzeciwiać. Nie warto ryzykować swoim bezpieczeństwem, nie wspominając już o zdrowiu i życiu najbliższych, które jest bezcenne. Również w tej sytuacji niewidzialny sejf może się okazać nieoceniony, gdyż rabusie zaspokoją się tym, co znajdą w „ogólnodostępnej” części sejfu.

Sprawdź również:

Polecane produkty

HPWIII 344 HARTMANN Wandpanzer III
Sejfy ścienne

HPWIII 344 HARTMANN Wandpanzer III

HTV KB 550-06
Szafy pancerne

HTV KB 550-06

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami