Niewidzialny sejf w Twoim domu? Teraz to możliwe

Niewidzialny sejf w Twoim domu? Teraz to możliwe
Bezpieczeństwo w domu
10 maja 2021

Czy to możliwe, by podczas włamania do domu lub biura złodzieje znaleźli ukryty w ścianie sejf i zdołali go otworzyć, ale nic cennego tak naprawdę nie ukradli? Chcesz wiedzieć, jak można dokonać takiego „cudu”?

Ghost Safe, czyli niewidzialny sejf

Taka „magia” jest możliwa wtedy, kiedy zdecydujesz się na Ghost Safe – ukryty sejf z „podwójnym dnem” (a w zasadzie z podwójnym wnętrzem). Zaprojektowany jest tak, by nawet po jego otwarciu złodziej nie zobaczył jego prawdziwej zawartości.

Złodzieje rzadko kiedy ruszają „na włam” przypadkowo. Najpierw obserwują posiadłość. Dobrze znają tryb życia domowników, ale nade wszystko wiedzą, dla którego domu warto zaryzykować. Dlatego przemyślne ukrycie sejfu nie zawsze zdaje egzamin. Złodzieje wiedzą, że gdzieś w domu muszą być ukryte kosztowności czy wartościowe dokumenty, i przetrząsają go tak długo, aż je znajdą – co nierzadko powoduje dodatkowe zniszczenia i naraża właścicieli na straty. A gdyby tak przechytrzyć włamywaczy? Podać im – niemalże na tacy – to, czego szukają, ale tak naprawdę nie pozwolić na to, by ukradli cokolwiek wartościowego? Czy to możliwe?

Okazuje się, że tak. Wystarczy wykorzystać tzw. niewidzialny sejf, czyli skrytkę, która tylko pozornie odsłania swoje prawdziwe oblicze włamywaczowi.

Jak działa niewidzialny sejf?

Ghost Safe to podwójna skrytka. Z pozoru wygląda jak zwyczajny sejf ścienny (który dla niepoznaki można dodatkowo ukryć za dodatkową przeszkodą, np. za szafą czy –obrazem). Wewnątrz kryje jednak tajemnice. Otwarcie pierwszych drzwiczek daje dostęp do „ogólnodostępnej” części sejfu. Prawdziwy schowek kryje się jednak znacznie głębiej – w dalszej części sejfu, niewidocznej dla osoby, która nie wie o jego istnieniu.

Wizualizacja Ghost Safe Hartmann Tresore

W przypadku włamania złodziej dostaje się do przedniej części sejfu i nie mając pojęcia o tym, że wewnątrz znajduje się dodatkowa skrytka, zabiera jedynie to, co widzi. Nasze prawdziwe „skarby” pozostają nietknięte.

Chytrość popłaca

Ghost Safe – dla zwiększenia skuteczności – warto wyposażyć w fałszywe dokumenty bądź dobrze wykonane imitacje kosztowności. Po to, by włamywacz dał się przekonać, że znalazł właściwą skrytkę, i nie szukał dodatkowych sejfów czy skrytek w pozostałej części mieszkania lub domu.

Ghost Safe chroni ważne i cenne przedmioty nie tylko przed włamywaczami. Pozwala również zabezpieczyć je przed innymi domownikami i osobami z naszego najbliższego otoczenia. Wbrew pozorom – według policyjnych statystyk – to one często są sprawcami kradzieży.

Sytuacja bez wyjścia

Nikomu nie życzymy takich okoliczności, ale jeśli padniemy ofiarą napadu rabunkowego, podczas gdy będziemy obecni w domu, a złodzieje będą chcieli wymusić otwarcie sejfu, to nie należy się im sprzeciwiać. Nie warto ryzykować swoim bezpieczeństwem, nie wspominając już o zdrowiu i życiu najbliższych, które jest bezcenne. Również w tej sytuacji Ghost Safe może się okazać nieoceniony, gdyż rabusie zaspokoją się tym, co znajdą w „ogólnodostępnej” części sejfu.

Sprawdź również: Sejfy domowe w Hartmann Tresore

Polecane produkty

SZCZEGÓLNIE POLECAMY
HTIII 300-02 VdS
Sejfy na przedmioty wartościowe

HTIII 300-02

Limit wartości chronionej
100.000 €
SZCZEGÓLNIE POLECAMY
HTII 200-03 VdS
Sejfy na przedmioty wartościowe

HTII 200-03

Limit wartości chronionej
50.000 €
SZCZEGÓLNIE POLECAMY
HTIII 300-01 VdS
Sejfy na przedmioty wartościowe

HTIII 300-01

Limit wartości chronionej
100.000 €

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Przewodnik po sejfach
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami