Witryny ze szkłem pancernym cz. 2. Elegancki sejf dla myśliwych

Witryny ze szkłem pancernym cz. 2. Elegancki sejf dla myśliwych
Bezpieczeństwo w domu
11 maja 2021

Witryny ze szkłem pancernym służą nie tylko do przechowywania eksponatów muzealnych czy biżuterii i innych wartościowych przedmiotów w sklepowych witrynach. To również idealne rozwiązanie domowych problemów, szczególnie dla osób, które są pasjonatami broni palnej.

Witryna ze szkłem pancernym jako sejf na broń

Każdy myśliwy oraz osoba kolekcjonująca broń palną jest zobligowana do przechowywania broni w szczególny sposób. Zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji z dnia 16. września 2014 r. musi to być magazyn broni bądź szafa o poziomie zabezpieczeń przynajmniej S1 według normy PN-EN 14450. Ten poziom może zostać osiągnięty (a nawet przekroczony) również przez zastosowanie specjalistycznej witryny ze szkłem pancernym.

Zobacz: sejfy ze szkłem pancernym w Hartmann Tresore

Korzyści z wykorzystania witryny ze szkłem pancernym zamiast sejfu przez myśliwych

Dlaczego dla myśliwych nierzadko lepszym rozwiązaniem niż typowy sejf na broń będzie wykorzystanie witryny ze szkłem pancernym?

1. Witryna na broń ze szkłem pancernym jest po prostu elegancka. Może być wykończona drewnem (ciemny orzech, klon, wiśnia, korzeń, dąb) bądź klasycznie malowana (czarna, biała) z dużymi przeszkleniami (front oraz przeszklenia boczne), wyłożona wewnątrz suknem, którego kolor można dopasować do wystroju salonu myśliwskiego. Tego typu witryna prezentuje się bardzo elegancko i pozwala dumnie zaprezentować kolekcjonerowi i myśliwemu jego broń, spełniając jednocześnie nałożone ustawą normy.

2. Dla myśliwych, którzy są również kolekcjonerami broni, konieczność przechowywania jej w zamkniętym sejfie, który dopiero trzeba otworzyć, by móc ją komuś zaprezentować, to po prostu uciążliwa niedorzeczność. Dzięki przeszkleniom w witrynie można prezentować broń bez konieczności otwierania gabloty i bez jej wyciągania, co dodatkowo ochrania eksponaty.

3. Witryny mogą być wyposażone w dodatkowe oświetlenie wewnętrzne, co pozwala eksponować zgromadzoną broń w dowolnym momencie.

4. Zabezpieczenie witryn ze szkłem pancernym jest nierzadko wyższe niż nałożone ustawą wymagania, a to daje pewność, że nawet w przypadku zmiany przepisów nie będzie konieczności ponownego zakupu kolejnej szafy na broń.

5. Witryny ze szkłem pancernym mogą stanowić klasyczny i stylowy element zabudowy saloniku myśliwskiego.

Witryny ze szkłem pancernym w okładzinie z drewna z szerokimi przeszkleniami, zamkiem w optyce drewna i wykładane suknem są chętnie kupowane zarówno przez kolekcjonerów broni, jak i myśliwych, którzy chcą wygodnie korzystać ze swoich sztucerów i strzelb. Bez szpecenia pokoju, w którym broń jest przechowywana, dużą, metalową i mało atrakcyjnie wyglądającą typową szafą na broń.

Przeczytaj również artykuł o zabezpieczeniu broni palnej.

Inne wpisy blogowe:


Polecane produkty

HTE 155-02 HARTMANN Exclusive Line
Witryny pancerne na broń

HTE 155-02 HARTMANN Exclusive Line

HTE 200-01/B HARTMANN Exclusive Line
Witryny pancerne na broń

HTE 200-01/B HARTMANN Exclusive Line

HTE 320-01/E HARTMANN Exclusive Line
Witryny pancerne na broń

HTE 320-01/E HARTMANN Exclusive Line

HTE 106-02/B HARTMANN Exclusive Line
Witryny pancerne na broń

HTE 106-02/B HARTMANN Exclusive Line

HTE 107-01/B HARTMANN Exclusive Line
Witryny pancerne na broń

HTE 107-01/B HARTMANN Exclusive Line

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami