Przechowywanie kluczy może się okazać nie lada problemem. Wprawdzie wraz z rozwojem technologii coraz częściej odchodzi się od fizycznych kluczy na rzecz elektronicznych kluczy dostępu jak karty magnetyczne, ale nadal istnieją okoliczności, w których trzeba ochronić klucze przed dostaniem się w niepowołane ręce. W zależności od liczby kluczy i charakteru działalności dostępne jest kilka sposobów, by klucze nie tylko chronić przed niepowołanym dostępem, ale i ewidencjonować.
Szafka na klucze to łatwy sposób przechowywania kluczy. Szafki takie przeznaczone są raczej do małych ilości kluczy o niewielkim znaczeniu. Zastosowanie mają dla pomieszczeń, w których jest ochrona, monitoring i generalnie nikt nie spodziewa się, że ich wytrzymałość może zostać poddana próbie.
Szafki na klucze są bezklasowe, mają jednościenną, lekką konstrukcję, wyposażone są zaś w zamki bębenkowe. W tej kategorii decyduje najniższa cena oscylująca w okolicy kilkuset złotych.
Szafki takie zamontować można bez lęku na ścianie, gdzie będą łatwo dostępne dla wszystkich użytkowników danych pomieszczeń bądź pojazdów.
Sejf na klucze brzmi już dużo poważniej, chociaż najprostsze z nich różnią się od szafek głównie ryglami na drzwiach i certyfikowanym zamkiem. Sejfy na klucze mogą jednak być też dużo mocniejsze, zwłaszcza w przypadku, gdzie zagubienie klucza stanowić będzie faktycznie poważny problem.
Dobrym przykładem przechowywania kluczy w solidnym sejfie antywłamaniowym są salony samochodowe, gdzie nie tyle ewidencja, co zabezpieczenie przed osobami niepowołanymi ma ogromne znaczenie.
Sejf na klucze ma drzwi wyposażone w wielostronne ryglowanie.
Czy warto mieć sejf na klucze? Odpowiedź znajdziesz w tekście o tym właśnie tytule.
Depozytor kluczy ma nieco inne zadanie. Najczęściej ma postać szafki wiszącej na ścianie, rzadziej jest to po prostu tablica z wtykami. Depozytor służy do przechowywania kluczy, ale nie chroni przed fizycznym włamaniem. Doskonale sprawdza się natomiast przy ewidencji i kontroli.
Podobnie do sejfów wyposażonych w zamek elektroniczny depozytor posiada kontrolę dostępu. Użytkownik jest identyfikowany na podstawie kodu PIN i/lub karty zbliżeniowej i na tej podstawie podświetla się klucz, który dany użytkownik może pobrać. Zwalniany jest też stalowy zaczep, dzięki czemu klucze są udostępniane.
Pobrane klucze można zwrócić do dowolnego gniazda lub do tego, z którego zostały pobrane. Zależy to od konfiguracji, a zarządzanie całym urządzeniem odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji webowej.
Dowiedz się więcej: Przechowywanie kluczy - kiedy warto kupić depozytor kluczy?
Sejf wielofunkcyjny na klucze. Opcja nie tylko dla branży motoryzacyjnej
Wybierając konkretny model musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań, z których najważniejsze są:
• Czy funkcja przechowywania kluczy ma zabezpieczyć przed ich kradzieżą, czy ma służyć ewidencji? A może potrzebne są obie te funkcje?
• Ile kluczy chcesz przechowywać? Szafki i sejfy przeznaczone do przechowywania kluczy rzadko kiedy wybierane są w dużych rozmiarach, ale weź pod uwagę rozmiar kluczy
• Gdzie chcesz umieścić szafkę/sejf na klucze lub depozytor? Sejfy na klucze można ustawić w wielu miejscach, jednak najczęściej wybierana jest łatwo dostępna ściana.
• Jak chcesz otwierać i zamykać skrytkę? Dostępne są zamki elektroniczne na kod PIN, a w przypadku depozytorów także czynnik kart. Zamek elektroniczny jest łatwy w obsłudze i niezawodny.
W naszej ofercie dostępne są liczne produkty w wielu rozmiarach służące do bezpiecznego przechowywania kluczy. Niezależnie od tego, czy poszukujesz szafki, sejfu na klucze czy też depozytora, bez problemu znajdziemy odpowiedni produkt.
Do dyspozycji mamy zarówno małe i lekkie skrytki, skrzynki i szafki na klucze, adekwatne, jeśli kluczowa jest najniższa cena. Jeśli jednak konieczne jest poważniejsze zabezpieczenie w biurze, domu lub innym miejscu, z przyjemnością zaproponujemy sejf na klucze. Zakładom produkcyjnym lub podobnym instytucjom oferujemy zaś depozytory przeznaczone do przechowywania kluczy i utrzymywania ich w porządku.