Sejf wielofunkcyjny na klucze. Opcja nie tylko dla branży motoryzacyjnej

Sejf wielofunkcyjny na klucze. Opcja nie tylko dla branży motoryzacyjnej
Bezpieczeństwo i technologia Bezpieczeństwo w biznesie
12 maja 2021

To element wyposażenia niezwykle przydatny w różnych miejscach, m.in. w salonach samochodowych oraz w warsztatach diagnostycznych. Pozwala zabezpieczyć przed kradzieżą lub zniszczeniem nie tylko kluczyki do pojazdów. Solidną ochronę zyskują też dokumenty, gotówka czy wartościowe narzędzia specjalistyczne.

10, 200, 300, a niekiedy nawet 500 – tyle haków na klucze znajduje się w różnych sejfach. Wynika to m.in. z charakterystyki poszczególnych rozwiązań. Na rynku dostępne są modele przygotowane tylko na klucze, ale też wielofunkcyjne. Te ostatnie zapewniają dodatkową przestrzeń. Standardowo ma ona formę otwartej skrytki i znajduje się w dolnej części. W wielu przypadkach ma wysokość segregatora (350 mm), co pozwala na przechowywanie np. dokumentów, gotówki czy wartościowych narzędzi.

Ta opcja idealnie wpisuje się w potrzeby wielu podmiotów związanych z branżą motoryzacyjną, w tym salonów i serwisów samochodowych. Tego rodzaju zabezpieczenia przydają się również w firmach spedycyjnych, logistycznych, transportowych, wypożyczalniach pojazdów oraz na stacjach paliw. Mogą się także sprawdzić w obiektach sportowych oraz w miejscach związanych z udostępnianiem, administrowaniem i zarządzaniem nieruchomościami.

Haki pod kontrolą

Sejfy na klucze występują w różnych rozmiarach. Najmniejsze są wysokie na 30 cm lub nieco więcej, a ważą ok. 12 kg. We wnętrzu standardowo znajduje się otwór wrzutowy na klucze wraz z blokadą uniemożliwiającą ich wyjęcie. Mocowanie z hakami na klucze to listwa, którą można swobodnie przesuwać w pionie. W większych modelach też występuje takie rozwiązanie, ale nie wszystkie listwy muszą mieć po tyle samo haków (np. 3 po 7 oraz 3 po 8). Ta różnica wynika np. z różnych rozmiarów ścianek bocznych oraz tylnej.

Z kolei sejfy wielofunkcyjne gwarantują zdecydowanie więcej opcji. Producenci umożliwiają przestawianie haków nie tylko w poziomie, ale też w pionie. Przeważnie są one rozmieszczone zarówno na ścianach tylnej i bocznych, jak i po wewnętrznej stronie drzwi. Zawiedzeni nie będą klienci, którzy potrzebują indywidualnie ustawianego, specjalnego systemu haków. Ich długość może wynosić np. 40 mm.

Sejfy wielofunkcyjne stanowią optymalne rozwiązanie dla firm, którym zależy na sprawnym zarządzaniu i administrowaniu kluczami. Proces ich wydawania klientom czy pracownikom staje się sprawniejszy, a nerwowe poszukiwania odchodzą w niepamięć. Jednocześnie ryzyko kradzieży czy zniszczenia zostaje ograniczone, co potwierdzają instytucje certyfikujące.

Depozytory kluczy

Depozytory kluczy to nic innego jak szafki na klucze wyposażone w komputer i dodatkowe elementy pozwalające na automatyczne i bezpieczne zarządzanie kluczami. Urządzenia te mogą być również wbudowane w sejfy i pozwalają na śledzenie, gdzie znajduje się klucz w danym momencie lub kto i kiedy go pobrał. Są szczególnie użyteczne w dużych salonach samochodowych, gdzie pozwalają handlowcom bardzo szybko znaleźć klucze do jednego z kilkuset samochodów, ale też umożliwiają planowanie jazd próbnych. Administrator może ograniczać czas korzystania z kluczy i korzystać z alertów w przypadku braku zwrotu klucza/pilota do samochodu. Rozwiązanie szeroko stosowane także w innych obiektach – wszędzie tam, gdzie występują tradycyjne klucze.

Przeczytaj także: 

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami