Sejf – witryna na pokaz

Sejf – witryna na pokaz
Bezpieczeństwo i technologia Bezpieczeństwo w domu Bezpieczeństwo w biznesie
12 maja 2021

Sejf ma zabezpieczać kosztowne przedmioty, ale może przy tym wzbudzać zachwyt podobnie jak dzieło sztuki. W takiej sytuacji wręcz wskazane jest eksponowanie go we wnętrzu danej nieruchomości. Producenci mają interesujące oferty dla wymagających klientów, również tych poszukujących nowego stylu.

Bezpieczeństwo i wyjątkowe piękno – to połączenie nie musi się wykluczać w przypadku sejfów. Wprawdzie wiele modeli jest utożsamianych z metalową skrzynką umieszczaną w szafie czy za obrazem w ścianie. Jednak nie brakuje stylowego wzornictwa wartego eksponowania, zwłaszcza że producenci, np. Hartmann Tresore, stosują różne rozwiązania przykuwające wzrok, a niektórzy umożliwiają nawet stworzenie sejfu na indywidualne zamówienie.

Piękno i prestiż

Jednym z najlepszych przykładów takiego połączenia jest sejf na zegarki. Oczywiście, nie tylko ze względu na wartościową kolekcję. Z myślą o takiej właśnie ekspozycji stosowane są rotomaty. Zapewniają one poprawne funkcjonowanie automatycznych czasomierzy, a zasilane są bateriami lub prądem stałym.

Wybierając sejf na zegarki, warto zastanowić się nad kwestią oświetlenia jego wnętrza. Lampki LED są łatwe do zamontowania, a przede wszystkim zapewniają przyjazny klimat i nastrój, co nie ujdzie uwadze oglądających.

Jeśli klient chce jeszcze bardziej zadbać o ekspozycję biżuterii, to może wybrać szuflady wyposażone w poduszki na pierścionki. Te wysuwane elementy są często tapicerowane, niekiedy wyściełane aksamitem, alcantarą czy skórą.

Dzieło sztuki

Wybrane modele sejfów są pokryte lakierem wysokopołyskowym, inne – matowym strukturowym. Jednak drzwi nie muszą być jednokolorowe. Można je ozdobić wybranym motywem i stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Firmy udostępniają gotowe rozwiązania, ale są też w stanie przygotować ręcznie malowanie motywy zgodne z projektem dostarczonym przez klienta.

Ponadto w grę wchodzi także wykorzystanie wybranego zdjęcia. W tym celu używana jest wysokiej klasy folia zadrukowana w jakości HD, nakładana ręcznie, z wyjątkową starannością. Można ją zdjąć w każdej chwili, a na sejfie nie pozostaną żadne ślady. W ten sposób sejf powróci do pierwotnego wyglądu lub zostanie upiększony innym motywem.

Szyku dodają także chromowane elementy, w tym np. uchwyt, zamek, osłony zawiasów czy bolce. Zdarza się, że armatura jest pozłacana. Z kolei wnętrze może być chromowane, ale też wykończone drewnem, np. klonowym, sosnowym, wiśniowym czy orzechowym. Część klientów wybiera drzwi obite skórą (np. imitującą pytona królewskiego), inni – alcantarą i wykończone srebrną stebnówką.

Dowiedz się także, czym powinien się charakteryzować sejf na biżuterię

Sejf, nie tylko na zegarki, może być symbolem dobrego gustu i osobistego stylu. Klient nie musi podążać za gotowymi rozwiązaniami. Może sam definiować połączenie piękna i bezpieczeństwa, dobierając poszczególne rozwiązania według własnego uznania.

Sprawdź jeszcze:    Najciekawsze rozwiązania w nowoczesnych sejfach. Co oferuje rynek?

Polecane produkty

HTE 155-02 HARTMANN Exclusive Line
Witryny pancerne na broń

HTE 155-02 HARTMANN Exclusive Line

HTE 200-01/B HARTMANN Exclusive Line
Witryny pancerne na broń

HTE 200-01/B HARTMANN Exclusive Line

HTE 104-02/A HARTMANN Exclusive Line
Witryny

HTE 104-02/A HARTMANN Exclusive Line

HTE 106-02/B HARTMANN Exclusive Line
Witryny pancerne na broń

HTE 106-02/B HARTMANN Exclusive Line

HT Signature Watch Tower
Signature Safes

HT Signature Watch Tower

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami