Sejf w kantorze

Sejf w kantorze
Bezpieczeństwo w biznesie
11 maja 2021

Prowadzenie kantoru to działalność, która wiąże się z codziennym obiegiem gotówki o znacznych wartościach, przez co ryzyko napadu i kradzieży jest bardzo wysokie. By je zminimalizować, trzeba zadbać nie tylko o zabezpieczenie samego obiektu, ale również utargów, które warto przechowywać w kasach pancernych i sejfach wrzutowych. Pieniądze chronione w solidnych pojemnikach z dodatkowym wyposażeniem, np. zamkiem czasowym, potrafią skutecznie odstraszyć złodziei. Radzimy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, gdy wybieramy sejf do kantoru.

Gotówka pod specjalnym nadzorem

Napady w kantorach są szczególnie niebezpieczne. Złodzieje liczą na duże łupy i zdarza się, że są tak zdeterminowani, że do zastraszenia kasjerów używają broni. By zwiększyć bezpieczeństwo pracowników, a także ochronić utarg przed kradzieżą, warto zainwestować w solidne zabezpieczenia. Wybierać można zarówno spośród rozwiązań mechanicznych, takich jak: kuloodporne szyby w okienkach, kurtyny zabezpieczające, jak i systemów alarmowych i monitoringowych. Wszystkie te metody mogą jednak zawieść, jeśli napastnicy będą mogli zabrać gotówkę przy użyciu siły, dlatego za podstawowe zabezpieczenie w kantorach uznaje się sejfy antywłamaniowe i ciężkie kasy pancerne.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Konkretny model pojemnika, jego wielkość i wagę warto dobrać do możliwości lokalowych. Klasa  antywłamaniowa powinna być z kolei dopasowana do ilości przechowywanej gotówki, którą określa tabela o dopuszczalnych limitach wartości pieniężnych, przechowywanych przez przedsiębiorców zgodnie z ustawą o ochronie osób i mienia. Ważnym kryterium wyboru jest także rodzaj zamka. Sejfy antywłamaniowe wyposażone są w zamki atestowane: kluczowe, z mechanizmem szyfrowym lub elektroniczne. W zależności od potrzeb może również wystąpić ich kombinacja.

Jeszcze lepsze zabezpieczenie stanowi moduł z opóźnieniem czasowym. Jest to funkcja, która w razie napadu umożliwia wymuszone otwarcie sejfu, jednak mimo wpisania poprawnego kodu, pojemnik otworzy się dopiero po upływie określonego czasu. Należy jednak pamiętać, że dla ochrony pracowników trzeba umieścić w widocznym miejscu informację o takiej funkcji. Dodatkowo warto także wyposażyć sejf w zestaw czujników niewidocznych dla złodzieja i podłączyć go do instalacji alarmowej budynku. Dzięki temu, jeśli dojdzie do próby włamania, sejf uruchomi system alarmowy. Warto rozważyć także tzw. cichy alarm. Funkcja ta polega na powiadomieniu służb o włamaniu poprzez wpisanie specjalnego kodu w sejfie. Kasjer może posłużyć się nim, jeśli dojdzie do napadu. Nie zostanie uruchomiony alarm, jednak sejf otworzy się z opóźnieniem czasowym, co powoduje, że policja ma czas na ujęcie sprawcy „na gorącym uczynku”.

Podwójne zabezpieczenie

Oprócz sejfu znajdującego się w pomieszczeniu głównym, warto także zainwestować w sejf depozytowy na nadmiar gotówki. Powinien być on niewidoczny i umieszczony np. za ścianą, w piwnicy lub miejscu niedostępnym dla kasjera. Warto wspomnieć, że pojemniki depozytowe umożliwiają wrzucanie do ich wnętrza gotówki przez każdego. Jej pobranie jest jednak możliwe tylko dla osób uprawnionych, np. właścicieli kantoru. Możliwości zabezpieczeń jest wiele. Im jest ich więcej, tym potencjalna kradzież dla złodzieja staje się trudniejsza i tym samym bardziej ryzykowna, co zniechęca go do napadu. Środki poniesione na zakup sejfu i koniecznych instalacji alarmowych zwracają się więc w postaci zwiększonego bezpieczeństwa.

Sprawdź naszą kategorię: Sejfy wrzutowe

Polecane produkty

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami