Światowy Dzień Oszczędzania – dlaczego lepiej świętować go zamiast Halloween?

Światowy Dzień Oszczędzania – dlaczego lepiej świętować go zamiast Halloween?
Bezpieczeństwo w biznesie
12 maja 2021

Odkąd Halloween przybyło do nas w latach 90-tych, zyskało dużą popularność. Święto, które kojarzy się z charakterystycznymi lampionami zrobionymi z wydrążonej dyni, lubią nie tylko dzieci. Uwielbiają je również przedsiębiorcy, bo na strachu nieźle się zarabia. Amerykanie wydają na to święto około 7 miliardów dolarów[i], kupując słodycze, kostiumy, dekoracje oraz różnorakie gadżety. Co więcej – aż jedna dziesiąta rocznej sprzedaży słodyczy w Stanach Zjednoczonych zostaje wygenerowana w ostatnim tygodniu października.

Halloween – „straszny” sposób na zarabianie

Na Halloween zarabia kultura masowa, w tym kino czy chociażby popularne na zachodzie "horror houses". Wspomniane domy grozy pojawiają się również w polskich miastach i stopniowo zyskują równie dużą popularność, co escape roomy. Halloween, które bez przesady można nazwać świętem konsumpcji, potrafi skutecznie przyćmić inne wydarzenia. I to nie tylko chrześcijańskie uroczystości Wszystkich Świętych, Zaduszki czy meksykański Dzień Zmarłych. Lecz w opozycji do Halloween stoi też zupełnie inne wydarzenie. Mowa o Światowym Dniu Oszczędzania, który również obchodzimy 31 października.

Światowy Dzień Oszczędzania

Światowy Dzień Oszczędzania jest świętem, które powstało dość dawno, bo niemal sto lat temu, z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich. Ideą święta jest promowanie oszczędzania jako sposobu na stabilny rozwój, który pozwoli na systematyczne bogacenie się społeczeństwa. W tym celu różne organizacje, na przykład Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, prowadzą programy edukacji finansowej i akcje promujące racjonalne gospodarowanie zasobami finansowymi. Choć w Polsce Światowy Dzień Oszczędzania jest stosunkowo mało znaną tradycją, to wciąż zyskuje swoich zwolenników. Co więcej, powstają też nasze rodzime święta, związane z finansami. Takim wydarzeniem jest Ogólnopolski Dzień Bez Długów.

wiatowy dzień oszczędzania"
źródło: shutterstock.com
Ogólnopolski Dzień Bez Długów

Niedługo po październikowym Halloween i Światowym Dniu Oszczędzania, bo już 17. listopada, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bez Długów. Jest to dzień, który ma zaakcentować istotę problemu zadłużenia Polaków i zachęcać do dążenia, aby pozbyć się zaległości finansowych. Jest to bardzo istotne, ponieważ regularnie oszczędza zaledwie 7% naszych rodaków, natomiast aż 6 razy więcej osób żyje na kredyt. Większość ma zadłużenia na karcie kredytowej, zaciąga pożyczki i kredyty konsumpcyjne, kupuje na raty, a do tego ogromna liczba osób spłaca kredyt hipoteczny. I choć każdy wie, że życie bez długów jest łatwiejsze, to jednocześnie osoby zadłużone nie wiedzą, jak wyjść z problemów finansowych. Stąd potrzeba popularyzacji inicjatyw, organizowanych choćby w ramach Dnia Bez Długów.

Oszczędzaj mądrze – zabezpiecz aktywa

A gdyby tak połączyć ducha Halloween z oszczędzaniem? Propozycja Hartmann Tresore to sejfy, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie oszczędności – zarówno sejfy antywłamaniowe, jak i sejfy ognioodporne. Dla wielbicieli Halloween lub jesiennych kolorów dostępne są produkty, które będą jednocześnie designerską ozdobą wnętrza. Do wyboru z palety sejfów ekskluzywnych są między innymi ID-sejfy z jesiennymi wzorami, art-sejfy ozdobne, które współprojektują uznani artyści czy sejfy airbrush, stworzone według wizji klienta, choćby z przerażającym motywem w stylu Halloween z pewnością będą ciekawym akcentem w każdym domu lub miejscu pracy.

Jeśli poszukujesz bezpiecznego przechowywania oszczędności, zobacz ofertę sejfów Hartmann Tresore i wybierz model, który będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

[i] https://edition.cnn.com/2012/10/30/living/halloween-by-the-numbers/index.html

Przeczytaj również:

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami