Mają niewielkie rozmiary, skutecznie chronią przed kradzieżą i są najczęściej wybierane do domów i gabinetów. Mowa o sejfach meblowych, które popularność zawdzięczają swojej funkcjonalności. Z łatwością można dopasować ich wymiary do indywidualnych potrzeb, a także skutecznie zamaskować w meblach. Modele renomowanych producentów stanowią także solidne zabezpieczenie antywłamaniowe i są przystosowane do zamocowania na stałe w ścianie lub w podłożu.
Choć za najbardziej dyskretny uznaje się sejf ścienny, to często nie ma możliwości, by zainstalować go w domu, ponieważ jego montaż wiąże się z wmurowaniem skrytki we wnękę i przeprowadzeniem prac konstrukcyjnych. W większości przypadków nie ma jednak takiej potrzeby, ponieważ wiele osób poszukuje niewielkich, przystępnych cenowo sejfów, które można łatwo zamaskować i jednocześnie zdeponować w nich gotówkę, kosztowności, dokumenty czy wartościowe przedmioty, np. elektronikę. Takie wymagania spełniają antywłamaniowe, domowe sejfy meblowe, które montuje się np. w szafach w sypialni czy w biurkach w gabinetach.
Może Cię zainteresować: sejfy domowe w Hartmann Tresore
Sejfy meblowe zwykle mają lekką konstrukcję, co sprawia, że aby skutecznie chroniły zdeponowaną zawartość przed kradzieżą, muszą zostać prawidłowo zamontowane przez przytwierdzenie na stałe do ściany lub podłoża. Dlatego też sejfy meblowe Hartmann Tresore są wyposażone w tzw. kotwy. Dzięki profesjonalnemu montażowi sejf antywłamaniowy zachowuje swoją klasę odporności i jednocześnie staje się niemożliwy do wyniesienia przez włamywaczy.
Przeczytaj również:
Na szczycie listy bestsellerów wśród domowych, meblowych sejfów znajduje się niewielki model w I klasie bezpieczeństwa wg normy PN-EN 1143-1 oraz wymiarach 340×400×250 mm, którego wnętrze wyposażono w jedną półkę. Z powodzeniem mieści on małe podręczne przedmioty jak elektronikę, gotówkę i biżuterię. Na drugim miejscu wśród najchętniej wybieranych sejfów znalazł się odrobinę większy model także w I klasie bezpieczeństwa, który pomieści pięć segregatorów formatu A4 z dokumentami oraz dodatkowe przedmioty, jak np. kasetkę z podręczną gotówką. Ze względu na swoje właściwości jest to sejf chętnie wybierany także przez firmy i instalowany w gabinetach. Oprócz wyboru dowolnej wielkości i klasy domowego sejfu meblowego można także dobrać rodzaj zamka, który najlepiej odpowiada naszym wymaganiom. W przypadku sejfów meblowych rekomenduje się zamki elektroniczne lub biometryczne na odcisk palca. Ostatni typ zamka wyróżnia się wysokim stopniem zabezpieczenia, ponieważ nie wiąże się z ryzykiem zgubienia kluczy czy zapomnienia kodu. Zamek biometryczny otwiera się przez przesunięcie palcem po specjalnym skanerze, na którym nie pozostają odciski możliwe do skopiowania.
Sejf meblowy pozostaje niekwestionowanym liderem wśród skrytek wybieranych do domów jednorodzinnych i firmowych gabinetów. Jest to solidne i jednocześnie przystępne rozwiązanie, które spełnia większość wymogów dotyczących bezpiecznego przechowywania drobnych przedmiotów, dokumentów czy gotówki.