Sejf domowy – fanaberia czy realna potrzeba?

Sejf domowy – fanaberia czy realna potrzeba?
Bezpieczeństwo w domu
12 maja 2021

Wiele osób postrzega sejfy jako nieodłączny element fabuły wielu thrillerów, kryminałów i filmów sensacyjnych. Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania spektakularnych, trzymających w napięciu napadów na banki. Sejfy pojawiają się w luksusowych rezydencjach filmowych bohaterów, czy w największych światowej sławy kasynach, jak choćby tych w Las Vegas. Z sejfów w niezwykły sposób uwalniają się też iluzjoniści ze srebrnego ekranu. Czy jednak naprawdę sejf jest gadżetem filmowym zupełnie nie z naszej bajki? Tłumaczymy, czy kwestię posiadania sejfu domowego powinniśmy traktować wyłącznie jako fanaberię.

Większość z nas, choć nie widniejemy na liście najbogatszych ludzi kraju i świata, posiada wartościowe przedmioty, które warto chronić. Nie muszą to być sztabki złota i diamenty – już pieniądze w gotówce, biżuteria, sprzęt elektroniczny czy numizmaty, a nawet pamiątki rodzinne mogą stanowić dla nas sporą wartość. Do tego dochodzą ważne dokumenty, nośniki z istotnymi danymi, klucze, a niekiedy także broń, amunicja czy materiały niebezpieczne. W swoim domu możemy nawet przechowywać narkotyczne leki przeciwbólowe, jak morfina i inne opioidy, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce.

Czytaj również:   Nie tylko gotówka, czyli 7 rzeczy, które warto przechowywać w sejfie

Rzeczywiste zagrożenia

Być może napad zamaskowanych bandytów z bronią w ręku czy porwanie z żądaniem okupu nie jest czymś, co mocno grozi przeciętnemu Polakowi. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy narażeni na włamania i kradzieże. Przestępcy doskonale znają popularne domowe schowki, a czasem już wcześniej obserwują wybrane cele, więc nie oszukamy ich, chowając wartościowe przedmioty pod materacem lub za kratką wentylacyjną. Co więcej, kradzieży dokonują nie tylko włamywacze, ale też osoby, które sami wpuszczamy do własnego domu. Potencjalne zagrożenie mogą stanowić zarówno osoby, które zatrudniamy, jak choćby pomoc domowa, opiekunka do dziecka lub ekipa remontowa, ale też krewni czy znajomi, czyli ludzie nam bliscy. Realnym zagrożeniem, poza kradzieżą, jest też skopiowanie i upublicznienie poufnych danych przez osoby niepowołane. W czasach, gdy każdy ma pod ręką smartfon z dobrym aparatem i dostępem do Internetu nie jest to trudne – wystarczą tylko złe intencje i kłopoty gotowe.

Wysokiej klasy sejf domowy pomoże też ochronić wartościowe przedmioty przez zniszczeniem. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że nic im nie grozi zarówno w trakcie pożaru i w czasie innych nieprzewidzianych wydarzeń, jak i w codziennych sytuacjach. Uszkodzenie lub zniszczenie istotnych dokumentów przez dzieci lub zwierzęta domowe to najbardziej typowy przykład.

sejf na przedmioty wartościowe Hartmann Tresore

Rzeczywiste zagrożenie stanowią też same przedmioty. Broń, amunicja, silne leki czy różnego typu materiały niebezpieczne w rękach niepowołanych osób, a szczególnie dzieci (które mogą mieć własny sejf − zajrzyj w inny tekst), mogą przyczynić się do prawdziwej tragedii. Dlatego bezpieczeństwo rodziny jest w tym wypadku jednym z najważniejszych argumentów. Przechowywanie w sejfie niebezpiecznych przedmiotów to sposób, by zatroszczyć się o bliskich.

Inwestycja na lata – sejf domowy

Sejf potrafi zapewnić bezpieczeństwo w wyjątkowych, niespodziewanych sytuacjach, ale też podnosi komfort na co dzień. Dzięki niemu nie trzeba się martwić o wartościowe przedmioty czy poufne dane. Takie bezpieczne miejsce sprawia też, że chronimy najważniejsze rzeczy przed zagubieniem lub zawieruszeniem, a tym samym przechowywanie ich staje się łatwiejsze. Co więcej, posiadanie sejfu to także mocny argument, gdy chcemy ubezpieczyć swój majątek na wyższą wartość. Lepsze warunki ubezpieczenia mogą oznaczać także niższe składki. Dlatego zakup sejfu warto traktować jako inwestycję na lata i dobrze ją przemyśleć, tak aby wybrany sejf służył przez długi czas.

Przystępne ceny i szeroka gama sejfów pozwalają dopasować rozwiązanie optymalne do potrzeb. Certyfikowane, wysokiej jakości sejfy można znaleźć w ofercie Hartmann Tresore. Wystarczy zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami, aby zauważyć, że sejfy to nie gadżet dla bogaczy, lecz sprzęt dla każdego z nas. Sprzęt, który nie tylko ochroni mienie, ale też zwiększa poczucie bezpieczeństwa. A to ostatnie jest dla wielu równie ważne, co sam majątek.

Może Cię również zainteresować:


Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami