SCLAK – bezpieczna kontrola dostępu

Bezpieczeństwo od 150 lat. Ponad 200.000 klientów na całym świecie.

SCLAK – bezpieczny i inteligentny dostęp

Smartfon służy Ci do robienia zdjęć, opłacania rachunków albo mierzenia tętna. Teraz możesz go także używać do otwierania drzwi Twojego domu, garażu lub biura.
Nie będzie już zwykłych kluczy, którym grozi ryzyko skopiowania bez Twojej wiedzy.
Możesz zapraszać inne osoby i udzielać im dostępu do Twoich nieruchomości wysyłając e-mail. Przypisujesz im klucz, z którego będą mogli korzystać tylko w określonych dniach i godzinach.

PRZYSZŁOŚĆ BEZ KLUCZY – DOŁĄCZ DO REWOLUCJI

INTELIGENTNY
SCLAKiem możesz przyznać innym dostęp do Twoich nieruchomości. Po prostu zaproś ich e-mail’em i zdefiniuj, kiedy mogą wejść. Znikną klucze fizyczne, ich dorabianie i pilnowanie. System zapisuje listę dostępów, abyś zawsze mógł sprawdzić, kto i o jakiej porze dnia miał dostęp do Twojej posesji.
Dostępem do zamka możesz zarządzać z dowolnego miejsca. Nadawanie i cofanie kluczy innym użytkownikom odbywa się bez konieczności ich fizycznego przekazywania. Ponadto można swobodnie określać, czy jest to klucz jednorazowy czy wielokrotny, a także bardzo łatwo nadawać uprawnienia dostępu w określone dni i godziny.

BEZPIECZNY
Komunikacja Sclak’a z Twoim smartfonem jest bezpieczna. Wykorzystujemy technologię PKI wraz z szyfrowaniem SHA-2 (zaprojektowanym przez NSA) dodatkowo do Bluetooth 4.0. Innymi słowy – jesteś bezpieczny. Straciłeś telefon? Nie martw się, zawsze możesz usunąć dostęp, aby zapobiec korzystaniu z niego bez Twojej zgody.
Autoryzacja podobna jest do tej przy logowaniu do banku, zaś klucze przesyła się bezpiecznie dzięki funkcji skrótu SHA-2 stworzonej przez NSA. Dotąd funkcji tej nie złamano ani nie stwierdzono kolizji skrótów. Ponadto każdą transakcję wymiany danych autoryzuje się dwa razy.

UNIWERSALNY
Instalacja Sclaka jest łatwa. Można go połączyć z każdym zamkiem elektrycznym, elektromechanicznym lub elektromagnetycznym! Nie musisz zmieniać istniejącego zamka czy przeprowadzać kosztownych modyfikacji. Po prostu podłącz Sclaka do tego samego obwodu, który zasila zamek.

Sclak to bezpieczny system kontroli dostępu. W jego skład wchodzą: niewielkie urządzenie elektroniczne zawierające procesor, instalowane do obwodu kontroli dostępu i zasilane prądem o napięciu 12 lub 24 V, smartfon użytkownika i aplikacja mobilna dostępna zarówno z poziomu smartfona, jak i przeglądarki internetowej.

Aplikacja mobilna

Bardzo ważnym składnikiem całej infrastruktury jest aplikacja mobilna przeznaczona do instalacji w smartfonie, dostępna bezpłatnie na popularnych platformach sieciowych (App Store i Google Play).
Można jej użyć, aby zastąpić klucze fizyczne (także karty) do otwierania drzwi i bram. Jest ona cyfrowym pękiem kluczy, który może być wykorzystany do zarządzania każdym zamkiem zasilanym elektrycznie.
Urządzenie ma zasięg ok. 15 m. Jeśli Sclak jest aktywny i połączony z aplikacją, to przycisk otwarcia zamka w menu programu podświetla się na fioletowo – oznacza to gotowość do otwarcia drzwi.

Dane techniczne

SCLAK współpracuje z każdym smartfonem wyposażonym w Bluetooth 4.0 pracującym w systemie iOS 8 lub nowszym, a także Android 4.3 lub nowszym.

wymiary:            57x57x26 mm
zasilanie:            AC-DC 12-24V
pobór energii     maks. 1 W
wyjście:              NO (monostabilne)
maks. prąd wyjściowy:    1 A
przedział temperaturowy:    -20° – 60° C
częstotliwość:    2,4 GHz
współczynnik ochrony:    IP44 (produkty o podwyższonej klasie ochrony, do zastosowań wewnętrznych)
połączenie:    Bluetooth 4.1 BT.