Jak przechowywać gotówkę w domu?

Bezpieczeństwo od 150 lat. Ponad 200.000 klientów na całym świecie.

Jak przechowywać gotówkę w domu?

Niskie oprocentowanie na lokatach, rosnące opłaty za utrzymanie konta - coraz więcej ludzi decyduje się na trzymanie gotówki w domu. Należysz również do tego grona? W takim razie sprawdź, w jaki sposób można ją bezpiecznie przechowywać.

Wygoda, ale i zagrożenie

Trzymanie w domu oszczędności, a także gotówki na codzienne wydatki może być bardzo wygodne. Jednak niezależnie od tego, czy trzymasz tylko drobną część pieniędzy, czy też duże sumy, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Niestety prawdą jest, że włamania i kradzieże są realnym zagrożeniem. Złodzieje bardzo szybko potrafią znaleźć miejsca, w których trzyma się gotówkę, biżuterię lub inne cenne przedmioty. Z tego powodu warto realnie spojrzeć na ryzyko utraty posiadanych pieniędzy. Chcesz mieć do nich swobodny dostęp w domu? W takim razie należy podjąć odpowiednią decyzję dotyczącą ich bezpieczeństwa.

Sejf na miarę domowych potrzeb

Nawet jeśli nie unikniesz wizyty rabusiów w swoim domu, możesz sprawić, że wyjdą z pustymi rękoma. W jaki sposób? Wystarczy umieścić gotówkę w miejscu, z którego nie da się łatwo jej wydostać. Doskonałym rozwiązaniem są sejfy. Można je umieścić praktycznie w dowolnym miejscu. Dostęp do znajdujących się wewnątrz przedmiotów jest prosty, ale tylko dla osoby znającej kod lub posiadającej klucz. Warto zdecydować się na sejf posiadający ochronę antywłamaniową - daje to pełną gwarancję bezpieczeństwa dla gotówki. Jest wtedy odporny na przewiercanie, wgniecenia oraz przepiłowanie. W takiej sytuacji przechowując gotówkę w domu można być całkowicie spokojnym.

Obecnie na rynku są różnorodne sejfy, które łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb w domu. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią wielkość, ilość półek lub ogólny kształt. Wysoka jakość wykonania to nie tylko najwyższa klasa ochrony. Są również starannie wykonane, co nadaje im elegancki wygląd. Dzięki temu nie stanowi problemu znalezienie odpowiedniego dla siebie rozwiązania.

Kiedy w mieszkaniu nie ma miejsca na sejf

Może się zdarzyć, że sejf nie jest najlepszym rozwiązaniem do przechowywania gotówki. Na przykład w sytuacji, kiedy w domu mamy tylko niewielkie ilości pieniędzy lub nie można wmurować sejfu w ścianę (a nie ma miejsca na wolnostojący). W takim wypadku niezbędna jest kreatywność. Chodzi o znalezienie jak najbardziej nietypowego miejsca - takiego, o którym potencjalny złodziej nigdy by nie pomyślał. Wiele inspiracji można znaleźć w Internecie (np. w pojemniku w lodówce, w fałszywym stopniu na schodach, a nawet w materacu). Polecamy artykuł w naszym blogu pt. "7 nietypowych miejsc, w których możesz ukryć sejf".