Skuteczne i wygodne zabezpieczenie gotówki w obrocie za pomocą sejfów wrzutowych i sejfów depozytowych

Skuteczne i wygodne zabezpieczenie gotówki w obrocie za pomocą sejfów wrzutowych i sejfów depozytowych

przykładowa instalacja sejfu wrzutowego SP 1020 HARTMANN TRESORE

Bezpieczeństwo i technologia Bezpieczeństwo w biznesie
31 sierpnia 2023

Mogłoby by się wydawać, że w obecnych czasach sejf w handlu to już "przeżytek" – przecież coraz więcej klientów preferuje płatności bezgotówkowe, coraz mniej osób posiada przy sobie gotówkę. Jednak od wielu lat, nieprzerwanie firma Hartmann Tresore dostarcza sejfy wrzutowe i depozytowe wszędzie tam, gdzie w obrocie jest pieniądz: do firm, do sklepów, na stacje paliw, do restauracji, do obiektów kultury i rozrywki. Takie są realia i oczekiwania naszych klientów – pieniądz nadal jest w obrocie, zatem sejfy depozytowe są pożądane, jeśli chodzi o wyposażenie zaplecza. W dzisiejszych czasach odpowiednie przechowywanie i zabezpieczenie gotówki (lub potwierdzeń płatności oraz innych dokumentów) jest niezwykle istotne. Bez względu na to, czy jesteś właścicielem małej firmy, prowadzisz sklep albo restaurację – sejf wrzutowy może okazać się idealnym rozwiązaniem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej sejfom wrzutowym, ich funkcjom, zaletom i zastosowaniom.

Sejf wrzutowy - co to za rozwiązanie?

Sejfy wrzutowe, nazywane również sejfami depozytowymi, to specjalny rodzaj sejfów. Taki produkt składa się z dwóch części. U góry znajduje się system wrzutowy – może to być np. wąska szczelina, jednak dużo bezpieczniejsza jest specjalnie zaprojektowana uchylna i zamykana zamkiem kluczowym klapka lub wysuwana szuflada, na dole zaś znajduje się komora główna – sejf, do którego wpadają zdeponowane przedmioty. Czyli pieniądze lub pliki dokumentów wrzucasz przez wrzutnię, a następnie ten depozyt trafia do oddzielnej, zamykanej części (sejfu). Wszystko odbywa się bez konieczności otwierania drzwiczek – łatwo i szybko. Specjalna konstrukcja wrzutni sprawia, że nie ma możliwości wyłowienia depozytu.

Jaka jest dodatkowa zaleta sejfu wrzutowego? Zacznijmy od tego, że w handlu bardzo często obserwuje się dużą rotację pracowników. Pracownicy przyjmują pieniądze, łatwo i szybko deponują je w sejfie (za pomocą wrzutni). Ale jako właściciel, menadżer, kierownik być może nie chcesz, aby wiele osób miało dostęp do utargu z całego dnia. Dzięki sejfom wrzutowym dostęp do części depozytowej sejfu mają tylko określone osoby, czyli te, które mają klucz lub znają kod pin, szyfr do drzwi głównych sejfu wrzutowego. Taka funkcjonalność zapewnia większe bezpieczeństwo.

Reasumując, główną cechą wyróżniającą sejfy wrzutowe jest możliwość umieszczania w sejfie depozytów, bez konieczności otwierania całego sejfu. Sejfy depozytowe mają szczelinę lub otwór wrzutowy, przez który można umieścić przedmioty wewnątrz sejfu. Jest to doskonałe rozwiązanie w tych miejscach, w których pracuje wiele osób lub gdzie jest duża rotacja pracowników.

Funkcje i zastosowanie sejfów wrzutowych

Sejfy wrzutowe zapewniają skuteczną ochronę przed kradzieżą, a zarazem są wygodne w użyciu. Oto kilka funkcji i zastosowań sejfów wrzutowych:

  • Przechowywanie gotówki: sejfy wrzutowe są szczególnie przydatne w miejscach, gdzie wymagane jest przechowywanie większej ilości gotówki, takich jak: sklepy, restauracje, kantory, apteki, itp. Dzięki możliwości wrzucenia pieniędzy (bez konieczności otwierania sejfu), minimalizuje się ryzyko kradzieży i zapewnia skuteczną kontrolę nad dostępem do zdeponowanej gotówki.
  • Bezpieczne przechowywanie kluczy: sejfy wrzutowe mogą być również używane do bezpiecznego przechowywania kluczy. Może to być szczególnie przydatne w hotelach, biurach nieruchomości czy serwisach samochodowych, gdzie wiele kluczy musi być łatwo dostępnych dla personelu, jednocześnie zapewniając odpowiednią ochronę przed kradzieżą.
  • Przechowywanie ważnych dokumentów: sejfy wrzutowe są idealnym rozwiązaniem do przechowywania ważnych dokumentów, takich jak umowy, akta firmowe czy dokumenty finansowe.

O wykorzystaniu sejfów depozytowych w gastronomii i branży paliwowej dowiesz się z innego tekstu. Może Cię również zainteresować publikacja "Typy sejfów depozytowych i wrzutowych".

Zalety sejfów wrzutowych i depozytowych

Sejfy wrzutowe oferują wiele korzyści w porównaniu do tradycyjnych sejfów. Oto niektóre z ich głównych zalet:

•  Wygoda i łatwość obsługi: sejfy wrzutowe są niezwykle wygodne w użyciu. Można w nich umieścić pieniądze lub pliki dokumentów bez konieczności otwierania drzwiczek (za każdym razem), co znacznie ułatwia codzienne korzystanie z sejfu i oszczędza czas.

•  Skuteczna ochrona: sejf wrzutowy zapewnia skuteczną ochronę przed kradzieżą i dostępem osób nieupoważnionych. Ich solidna konstrukcja i zastosowanie trwałych materiałów sprawiają, że są trudne do sforsowania. Sejf wrzutowy to produkt klasowy i certyfikowany.

•  Elastyczność: sejfy depozytowe są dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach, co umożliwia dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Bez względu na to, czy potrzebujesz małego sejfu na klucze, pieniądze czy większego sejfu do przechowywania dokumentów  w Hartmann Tresore znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

•  Kontrola dostępu: sejfy depozytowe pozwalają na łatwą kontrolę dostępu do przechowywanych przedmiotów. Tylko uprawnione osoby mają dostęp do zawartości sejfu, co zwiększa bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko kradzieży.

•  Kompaktowe rozmiary: sejfy wrzutowe i depozytowe mogą być niewielkich rozmiarów, dzięki temu mieszczą się praktycznie wszędzie, nawet na niewielkim stanowisku kasjerskim. Łatwo je ukryć i zamaskować.

• Łatwość korzystania: w zależności od wybranego modelu drzwi główne możesz otworzyć zamkiem kluczowym, a nawet łatwiej  za pomocą kodu PIN, szyfru lub nawet zamka biometrycznego. W tym przypadku masz możliwość wyboru najlepszej dla Ciebie opcji.

Sejfy z rękawem wrzutowym – co to takiego?

Sejf wrzutowy z rękawem jest ciekawym produktem, ponieważ pozwala na "rozdzielenie" wrzutni i sejfu. Jak to wygląda w praktyce? Klapa wrzutowa może być usytuowana na wystającym rękawie (wrzutka przez ścianę) – i tylko ten element znajduje się w pomieszczeniu kasjerskim, sam sejf jest dostępny w innym pomieszczeniu, za ścianą. W zależności od grubości ściany – najczęściej dostępne są sejfy z rękawem 120 lub 240 mm, ale możemy wykonać również inną konfigurację – w zależności od Twoich potrzeb. Jest to doskonałe rozwiązanie, bo jedyne, co może dostrzec klient, to wrzutnia, a nawet niekoniecznie, gdyż samą klapkę lub szufladę można łatwo zamaskować.

Podsumowanie

Sejfy wrzutowe i sejfy depozytowe stanowią skuteczne i wygodne rozwiązanie dla przechowywania wartościowych przedmiotów, dokumentów i gotówki. Zapewniają skuteczną ochronę przed kradzieżą oraz umożliwiają łatwe i szybkie wrzucanie depozytów bez konieczności otwierania całego sejfu. Ich elastyczność i różnorodność rozmiarów sprawiają, że są odpowiednie dla wielu branż i zastosowań. Bez względu na to, czy jesteś właścicielem sklepu, restauracji, hotelu, czy po prostu potrzebujesz bezpiecznego miejsca do przechowywania innych swoich wartości, sejf wrzutowy może okazać się niezastąpionym narzędziem w utrzymaniu bezpieczeństwa i spokoju.

Popularność sejfów wrzutowych nadal jest bardzo duża, cena takiego rozwiązania jest relatywnie niska, a dzięki swojej funkcjonalności stanowią one ciekawe rozwiązanie dla zabezpieczenia obrotu z całego dnia.

Może Cię także zainteresować:Polecane produkty

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami