Obiekty gastronomiczne – puby, restauracje – to miejsca, w których pracownicy codziennie obracają dużą ilością gotówki. Nie zawsze można jednak dzienny utarg jeszcze tego samego dnia zdeponować w banku. Pozostawianie zaś niezabezpieczonej gotówki w pubie, to narażanie jej na kradzież. Jak się zabezpieczyć? Pomóc może sejf wrzutowy. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w każdym miejscu z codziennym obiegiem gotówki i pozwala ją bezpiecznie przechowywać.
Sejf wrzutowy (zwany również depozytowym) to specjalny rodzaj sejfu, który pozwala na zdeponowanie gotówki bądź wartościowych przedmiotów bez otwierania drzwi sejfu. Depozyt może zostać wyjęty z sejfu jedynie przez osoby upoważnione, natomiast zdeponować gotówkę w sejfie może każdy kasjer.
Sprawdź także kategorię: sejfy depozytowe
Każdego dnia w punkcie gastronomicznym przynajmniej kilka osób (kelnerzy, barmani) ma kontakt z gotówką otrzymywaną od klienta. Dzienne utargi to kwoty od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Mimo że wielu klientów płaci kartami, nadal na koniec dnia w kasie może znajdować się spora ilość pieniędzy. To prawdziwa gratka dla złodziei, bo zastraszyć zamykającego obiekt barmana nie jest trudno.
Przeczytaj: W gotówce czy w banku – jak przechowywać pieniądze?
Montaż sejfu wrzutowego, do którego barmani i kelnerzy mogą wrzucać utarg bez otwierania całego sejfu, skutecznie zabezpiecza gotówkę przed kradzieżą. Takie urządzenie poprawia też poczucie bezpieczeństwa u pracowników lokalu gastronomicznego. Barmani i kelnerzy mogą wrzucać pieniądze do sejfu w dowolnym momencie w ciągu dnia (np. po osiągnięciu określonego pułapu bądź co godzinę). Dzięki temu utarg jest bezpieczny, a w razie ewentualnego napadu złodzieje mają dostęp jedynie do niewielkiej części gotówki znajdującej się w kasie fiskalnej.
Sejf wrzutowy w restauracji/pubie to również zabezpieczenie przed nieuczciwymi pracownikami. Konieczność składania depozytów o konkretnej godzinie zapobiega nadużyciom.
Może Cię zainteresować: Depozyt w banku czy domowy sejf – co lepiej wybrać?
Zdecydowanie w takim miejscu, które jest niewidoczne dla osób postronnych: klientów i serwisantów odwiedzających pub. Najbezpieczniejszym miejscem jest zaplecze – i to w punkcie, do którego poza pracownikami baru nikt nie zagląda. Taki sejf może być zamontowany np. wewnątrz szafy na ubrania dla pracowników bądź w pomieszczeniu socjalnym. Szczególnie polecamy taki montaż sejfu wrzutowego, gdzie sama „wrzutnia” znajdzie się w pobliżu lady, a sejf w pomieszczeniu obok lub np. w piwnicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy nie będą mieli do niego dostępu, a osoby postronne nawet go nie zauważą. Tego rodzaju sejfy wykonuje się na indywidualne zamówienie klienta dostosowując ofertę do warunków pomieszczenia i oczekiwań właściciela.
Przeczytaj także: