Czego o sejfach dowiesz się z książki Grzegorza Miecugowa pt. „Przypadek”?

Czego o sejfach dowiesz się z książki Grzegorza Miecugowa pt. „Przypadek”?

sejf marki HARTMANN TRESORE w użytku prywatnym

Bezpieczeństwo w biznesie Bezpieczeństwo w domu O sejfach inaczej
12 maja 2021

W dobie pandemii zachęcamy do czytania i polecamy lekturę powieści Grzegorza Miecugowa pt. "Przypadek". Książka to mieszanka fikcji literackiej, która nawiązuje do polskiej sytuacji politycznej poprzednich dwóch dekad. Akcja jest żywa, pełna fabularnych zwrotów, z mocnym wątkiem sensacyjnym. Główny bohater, przez splot niezwykłych okoliczności, rozpoczyna niebezpieczną grę, której stawką jest jego przyszłość i życie.

Poza tym, że Przypadek to wciągająca lektura, powieść możemy polecić również z innego powodu – istotną rolę w perypetiach głównego bohatera pełni sejf sygnowany marką Hartmann Tresore. Czy sejf może kojarzyć się z literaturą? Jak najbardziej. Sejfy pojawiają się w beletrystyce, zwłaszcza w powieściach sensacyjnych czy kryminałach. Sejf skrywa tajemnicę, a to, co się w nim znajduje może odmienić losy bohatera – zapewnić bezpieczeństwo lub wręcz przeciwnie, sprowadzić zagrożenie.

Firmowy sejf

Nie inaczej jest w powieści Grzegorza Miecugowa. Nie zdradzając fabuły – główny bohater uzyskał dostęp do sejfu swojego szefa. Ten potrzebował w gabinecie skrytki do przechowywania dokumentów oraz gotówki. Pamiętajmy, że w ubiegłych dekadach, na których przestrzeni rozgrywa się powieść, mieliśmy kryzys sektora bankowego. Do dzisiaj zresztą nie zawsze możemy skorzystać z płatności bezgotówkowych. Dyskretny sejf ścienny spełniał więc potrzebę przechowywania pieniędzy, ważnych dokumentów oraz cennych przedmiotów i miał zapewnić bezpieczeństwo zarówno właścicielowi, jak i całej firmie.

Sejf to nie wszystko

Sejf biurowy sam w sobie nie daje jednak gwarancji bezpieczeństwa. Aby tak się stało, musi być właściwie użytkowany. Przypadek ukazuje, jak można zmniejszyć poziom bezpieczeństwa poprzez nieprawidłowe korzystanie z sejfu. Zaprogramowany przez szefa firmy kod do zamka elektronicznego został przez niego umieszczony w formie zapisanej podpowiedzi w łatwo dostępnym miejscu. Tym samym, co najmniej kilka osób mogło w sposób niezauważony dostać się do zawartości sejfu bez wiedzy właściciela.

W naszym codziennym życiu korzystamy z różnych zabezpieczeń, nie tylko z sejfów. Istotne jest, abyśmy prawidłowo ich używali w celu zminimalizowania ryzyka nieuprawnionego dostępu. Wszelkiego rodzaju PIN-y, kody autoryzacyjne, hasła dostępu, a takimi są również kody zamka elektronicznego lub nastawy zamka szyfrowego w sejfach, są tego dobrym przykładem.

Jak kończy się powieść Grzegorza Miecugowa "Przypadek"? Przekonaj się sam, bo naprawdę warto. Jeśli chcesz natomiast zabezpieczyć swoje aktywa, przedmioty wartościowe lub dokumenty albo skorzystać z porady fachowców w tej dziedzinie.

Przeczytaj również:

Na co musisz zwrócić uwagę?

Zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta z zakupionego sejfu. Weź pod uwagę nasze wskazówki i wybierz sejf idealnie odpowiadający Twoim wyobrażeniom i oczekiwaniom.

  • Odpowiednia wielkość sejfu
  • Rodzaj sejfu
  • Miejsce ustawienia sejfu
  • Klasa odporności a ubezpieczenie
  • Zamek
Konfigurator sejfów
attention-photo
Chętnie Ci doradzimy!
Skontaktuj się z naszymi specjalistami