Sejf jeszcze do niedawna nie był standardowym wyposażeniem każdego domu. Obecnie to jednak się zmienia. Coraz więcej osób korzysta z profesjonalnych zabezpieczeń. Każdy, kto posiada cenne przedmioty czy przechowuje w domu oszczędności, powinien rozważyć kupno sejfu, który ochroni nie tylko przed włamaniem, ale również zabezpieczy przed pożarem.
Wiele osób kupuje pancerne zabezpieczenia dopiero po tym, jak zostaną obrabowani. W ich przypadku powiedzenie „mądry Polak po szkodzie” sprawdza się w stu procentach.
Sejf domowy przeznaczony jest dla każdego. Na pewno zdarza Ci się, że większą ilość gotówki chcesz przetrzymać kilka dni w domu, bo wybierasz się kupić nowy samochód lub czekasz na opłacenie przesyłki z drogim sprzętem. Sejf sprawi, że już nie będziesz musiał zastanawiać się, gdzie trzymać pieniądze. Nie zwlekaj i nie ryzykuj bezpieczeństwem swoim i bliskich. Kup sejf do domu już dzisiaj i bądź przygotowany na każdą sytuację.
Zanim kupisz sejf, zastanów się, do czego ma Ci służyć. Większości osób w zupełności wystarczy mały sejf do domu. Zwróć jednak uwagę, co zamierzasz w nim trzymać, bo nie tylko odpowiednia wielkość jest ważna, ale również klasa zabezpieczenia.
Im wyższa jest klasa odporności na włamanie, tym korzystniejsze będą warunki ubezpieczenia ochranianych przedmiotów. Twój ubezpieczyciel z pewnością wolałby, żeby cenne przedmioty przechowywane były w sejfie o jak najwyższej klasie zabezpieczeń.
Mały sejf do domu może w dłuższej perspektywie czasu nie wystarczyć. Weź pod uwagę to, że z czasem cennych przedmiotów i biżuterii raczej przybędzie. To dlatego powinieneś zastanowić się nad zakupem większego, niż jest Ci potrzebny w tym momencie.
Szafa pancerna może być również skutecznym zabezpieczeniem przed działaniem ognia. Jeżeli zależy Ci na ochronie swoich najcenniejszych dóbr, wybierz sejf do domu z dodatkowym zabezpieczeniem przeciwpożarowym.
Do postawienia sejfu potrzebujesz odpowiedniego miejsca. Szafa pancerna nie jest rzeczą, którą warto eksponować. Wybierz ustronne miejsce, do którego będziesz miał łatwy dostęp, a które będzie jednocześnie oddalone od drzwi i okien. Jeżeli zdecydowałeś się na większy i cięższy sejf do domu, pamiętaj, że musisz go postawić na solidnym podłożu. Delikatna terakota czy panele mogą nie wytrzymać takiego ciężaru.
Przeczytaj także:
Sejf do domu nie musi być surową metalową szafą. Jeżeli posiadasz cenne przedmioty, które chcesz jednocześnie chronić i pokazać innym, powinieneś kupić witrynę. Taka szafa jest idealnym zabezpieczeniem, jeżeli chcesz chronić przedmioty takie jak:
● dzieła sztuki,
● broń kolekcjonerską,
● kolekcję numizmatyczną lub filatelistyczną,
● drogie rodzinne pamiątki,
● zabytkową lub nowoczesną biżuterię.
Sejf do domu w formie witryny jest wyposażony w wielowarstwową hartowaną szybę, która jest odporna na uderzenia młotkiem lub strzał z broni krótkiej. Można w niej zastosować identyczne zamki jak w tradycyjnym pancernym sejfie. Skutecznie ochronią one sejf przed otwarciem przez niepowołane osoby.
Możesz zamówić witrynę wykonaną z litego drewna, które w środku zostało dodatkowo wzmocnione, lub tradycyjną stalową z lakierem imitującym powierzchnię drewnianą. Wnętrze można dowolnie konfigurować i przystosować do przechowywania i eksponowania zarówno drobnych przedmiotów, jak i większych eksponatów.
Halogenowe oświetlenie wnętrza sprawia, że przechowywana kolekcja biżuterii czy dzieł sztuki prezentuje się jeszcze lepiej. Środek może być dodatkowo wyłożony suknem w kolorze zielonym lub czerwonym, aby jeszcze bardziej podkreślić wartość przechowywanych przedmiotów.
Sejfy do domu firmy Hartmann Tresore posiadają szereg zabezpieczeń uniemożliwiających rabunek. Grube ściany, drzwi i solidne zawiasy zabezpieczają przed próbą mechanicznego otwarcia. Duży ciężar utrudnia zabranie sejfu wraz z zawartością. Szafy pancerne dodatkowo powinny być zakotwione w ścianie lub do podłoża.
Bardzo ważnym zabezpieczeniem jest zamek. Jego wybór nie jest tak oczywisty, bo każdy mechanizm ma swoje wady i zalety. Do wyboru masz zamki takie jak:
● kluczowy,
● mechaniczny,
● elektroniczny,
● biometryczny,
● sterowany smartfonem.
Wybór zamka powinien być dostosowany do preferencji użytkownika. Jeżeli nie lubisz nosić ze sobą kluczy lub z sejfu korzysta więcej osób, wybierz zabezpieczenie elektroniczne. Pamiętaj, że klasyczne mechaniczne pokrętło jest bezpieczne i niezawodne, ale wymaga dużej precyzji podczas wprowadzania szyfru. Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie głowy zapamiętywaniem kodów, wybierz nowoczesny zamek biometryczny na odcisk palca.
Zobacz również:
Dostawa i transport sejfu do domu jest bardzo ważnym aspektem, szczególnie jeżeli chcesz kupić dużą szafę pancerną – może ona ważyć nawet kilkaset kilogramów! Zdajemy sobie sprawę, że zależy Ci na dyskrecji, dlatego szafy pancerne dostarczane są samochodami, które nie mają naklejonego firmowego logo producenta.
Sąsiedzi ani znajomi nie powinni wiedzieć, że zakupiłeś dodatkowe zabezpieczenie na cenne przedmioty. W dzisiejszych czasach złodzieje korzystają z mediów społecznościowych oraz obserwują swoje ofiary przez dłuższy czas. Im mniej osób wie, co masz w domu, tym lepiej. Powiedzenie, że pieniądze lubią ciszę i spokój, sprawdza się także w przypadku zakupu sejfu do domu.
Nie musisz przejmować się wniesieniem i montażem sejfu. Profesjonalna ekipa wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu sprawnie radzi sobie z każdym zleceniem.
Jeżeli zamówiłeś nietypowy sejf do domu, który wymaga dodatkowych prac montażowych, również możesz liczyć na fachowe podejście. Możemy przeprowadzić wizję lokalną i sprawdzić wszelkie szczegóły związane z szerokością drzwi, korytarza i miejscem montażu. Wszystko po to, aby cała operacja przebiegła szybko, sprawnie i bez dodatkowych komplikacji.
Wybór sejfu do domu to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Musisz wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów. Pamiętaj, że jedna z najważniejszych rzeczy to klasa bezpieczeństwa. To od niej będą zależeć warunki, na jakich ubezpieczysz przechowywane kosztowności.
Dowiedz się z innego tekstu, gdzie możesz ukryć sejf w mieszkaniu i na co zwrócić uwagę kupując takie zabezpieczenie.
Sprawdź jeszcze artykuł: